fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Jura Beige M2

Jura Beige M2 – polerowane płytki marmurowe o jasnobeżowym kolorze. Lekko chłodny odcień. Delikatne, eleganckie. Jasne tło i delikatne smugi i plamki. Gdzieniegdzie skamieniałe muszle.

Jura Beige M2 – jaśniejsza partia płytek w porównaniu do Jura Beige M1.

Jak podaje Wikipedia: „Typowe skamieniałości widoczne gołym okiem (makroskopowo) to gąbki krzemionkowe, amonity i belemnity. Uderzające są również masowe występowanie systematycznie niepewnych mikroskamieniałości Tubiphytes (lub Crescentiellamorronensis, które objawiają się na wypolerowanych kawałkach w postaci ciemniejszych, „mętnych” obszarów z charakterystycznymi białymi plamkami. Gęsta matryca skały została wytworzona przez mikroorganizmy (stąd określane jako mikrobialit), ale prawdopodobnie nie głównie, jak czasami sugeruje literatura, przez kolonie jednokomórkowych glonów i/lub cyjanobakterii („niebiesko-zielone algi”).  Chociaż matryca ma częściowo małopłytkową, częściowo stromatolityczną, mikrostrukturę, która jest typowa dla wapiennych skorup mat (niebieskich) alg, należy założyć ze względów palekologicznych, że marmur jurajski, między innymi ze względu na wyraźną dominację gąbek nad koralowcami budującymi rafy, w stosunkowo głębokiej wodzie, poniżej co najmniej 50 metrów, w warunkach słabego oświetlenia powstała. Wykrywanie tzw. kryptowialnych mikroorganizmów, tj. mikrobiologicznie uformowanych skorup wapiennych w warunkach słabego oświetlenia w jaskiniach ostatnich raf koralowych, o bardzo podobnej mikrostrukturze i składzie izotopowym (δ 18O, δ 13C) potwierdza tę tezę. Szarawe warianty marmuru jurajskiego zawierają piryt, częściowo w postaci makroskopowo widocznych, typowo błyszczących inkluzji złota – w wariantach żółtawych piryt utleniany jest do „limonitu”.

Marmur jurajski – Wikipedia, wolna encyklopedia

[M]

 

 • RODZAJ KAMIENIA: Marmur
 • WYMIAR: 30,5 x 61 x 1 cm
 • WYKOŃCZENIE: Poler
 • GATUNEK: High Commercial
 • CENA: 230 zł/m2 brutto
 • DOSTĘPNOŚĆ W MAGAZYNIE: 5,4 m2

Zamówienie

Aby złożyć zamówienie skontaktuj się z naszym doradcą klienta:

 • +48 697 78 78 20
 • biuro@ozinga.pl
 • MARBELLA SALON KAMIENIA Jodłownik 26A; 58-262 Ostroszowice
  55 km na południe od Wrocławia. Droga 384 Dzierżoniów - Nowa Ruda

Przy zamówieniach przekraczających aktualny stan magazynowy sprowadzimy dla Państwa potrzebną ilość z jednej partii bezpośrednio od producentów z Włoch czy Hiszpanii. W takich przypadkach mogą wystąpić różnice w cenie. Każde takie zamówienie realizowane jest po Państwa akceptacji ceny i próbek (zdjęć).


 • Zapewniamy szybką realizację zamówień i stały kontakt
 • Płytki do odebrania w naszym magazynie
 • Istnieje możliwość wysłania zamówienia kurierem lub dostarczenia naszym transportem. Do uzgodnienia.
 • Pomagamy w dobraniu odpowiedniej chemii do montażu i konserwacji kamienia
 • Wystawiamy faktury VAT

Wszystkie zdjęcia na stronie są własnością OZINGA. Zabrania się ich wykorzystywania bez pisemnej zgody właścicieli.

UWAGA: Należy pamiętać, że kamień jest materiałem naturalnym, w związku z czym zmiany odcieni, przeżylenia czy mikropęknięcia nie są wadami a świadczą jedynie o niezwykłości i niepowtarzalności. Różnice koloru i struktury są naturalną cechą kamienia i w związku z tym nie da się ich przewidzieć. Na powierzchni niektórych rodzajów kamienia mogą występować niewielkie dziurki, nierówności czy rysy, które stanowią ich naturalną cechę.

Materiały nie podlegają reklamacji. Cennik nie stanowi oferty w rozumieniu KC.