fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Hexalong Dolomite

Hexalong Dolomite – przepiękna mozaika marmurowa z materiału o nazwie Dolomite. Nowoczesne, przedłużone hexagony o mlecznej barwie z niewielkimi wtrąceniami, to wręcz biżuteria dla domu. Piękne polerowane, duże elementy umieszczone są na siatce, co ułatwia montaż.

 

Hexalong Dolomite to ekskluzywna mozaika, która upiększy i rozjaśni każde wnętrze.

 

 

Hexalong Dolomite

 

Dolomite jest miękkim kamieniem i estetycznie jest czysto biały. Niekrystaliczna struktura sprawia, że ​​ma miękkie i mleczne tło. Dzięki delikatnej barwie kolor podstawowy pozostaje jednolity, co jest powodem jego popularności wśród architektów. Inne białe marmury mogą mieć „fluorescencyjne odbicia światła”, co nie ma miejsca w tym przypadku. Kiedy projektanci wnętrz chcą estetyki w delikatnych kolorach, mają dość ograniczone możliwości. Dodatkowo, ponieważ jest to materiał zwarty, ma mniejszą chłonność. Czasami marmur ten ma żółtawe lub czerwonawe zanieczyszczenia, a czasami pojawiają się jasnoszare linie.

 

Wydobycie: Turcja, wyspa Marmara, około 150 km od Stambułu, można na nią dotrzeć statkiem. 

Dolomite był znany od czasów starożytnych i przez wieki był szeroko stosowany w architekturze. Trzy wielkie cywilizacje, rzymska, bizantyjska i osmańska, wszystkie szeroko używały marmuru z Marmary do wszelkiego rodzaju prac – pałaców, kościołów, meczetów, posągów, itp. Świątynia Artemidy w Efezie została wykonana z tego marmuru. Był również używany w Watykanie. Innymi słowy, za kamieniami wyspy kryje się 2000-letnia historia. Obecnie na wyspie następuje renesans w branży kamieniarskiej, a w ostatnich latach otwarte zostały nowe kamieniołomy ze względu na ich duży popyt w wielu krajach. 

 

1 plaster = 29,8 x 34,5 x 1cm = 0,11m2

1 element ma rozmiar 4,8 x 19,5 x 1cm

1 karton = 5 plastrów = 0,55m2

 

[O]

 • RODZAJ KAMIENIA: Marmur
 • WYMIAR: 29,8 x 34,5 x 1 cm
 • WYKOŃCZENIE: Poler
 • GATUNEK: Pierwszy
 • CENA: 640 zł/m2 brutto
 • DOSTĘPNOŚĆ W MAGAZYNIE: 4,29 m2

Zamówienie

Aby złożyć zamówienie skontaktuj się z naszym doradcą klienta:

 • +48 697 78 78 20
 • biuro@ozinga.pl
 • MARBELLA SALON KAMIENIA Jodłownik 26A; 58-262 Ostroszowice
  55 km na południe od Wrocławia. Droga 384 Dzierżoniów - Nowa Ruda

Przy zamówieniach przekraczających aktualny stan magazynowy sprowadzimy dla Państwa potrzebną ilość z jednej partii bezpośrednio od producentów z Włoch czy Hiszpanii. W takich przypadkach mogą wystąpić różnice w cenie. Każde takie zamówienie realizowane jest po Państwa akceptacji ceny i próbek (zdjęć).


 • Zapewniamy szybką realizację zamówień i stały kontakt
 • Płytki do odebrania w naszym magazynie
 • Istnieje możliwość wysłania zamówienia kurierem lub dostarczenia naszym transportem. Do uzgodnienia.
 • Pomagamy w dobraniu odpowiedniej chemii do montażu i konserwacji kamienia
 • Wystawiamy faktury VAT

Wszystkie zdjęcia na stronie są własnością OZINGA. Zabrania się ich wykorzystywania bez pisemnej zgody właścicieli.

UWAGA: Należy pamiętać, że kamień jest materiałem naturalnym, w związku z czym zmiany odcieni, przeżylenia czy mikropęknięcia nie są wadami a świadczą jedynie o niezwykłości i niepowtarzalności. Różnice koloru i struktury są naturalną cechą kamienia i w związku z tym nie da się ich przewidzieć. Na powierzchni niektórych rodzajów kamienia mogą występować niewielkie dziurki, nierówności czy rysy, które stanowią ich naturalną cechę.

Materiały nie podlegają reklamacji. Cennik nie stanowi oferty w rozumieniu KC.