fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Trawertyn – co to jest ?

31.03.2022r.

Słowo „trawertyn” pochodzi od włoskiej nazwy skały, oznaczającej „z miasta Tivoli”, gdzie wydobywano trawertyn. Jest to rodzaj wapienia, który tworzy się w pobliżu gorących źródeł lub w jaskiniach. Często używany jako materiał budowlany. Dostępny w różnych kolorach ziemi, w tym w kolorze białym, jasnobrązowym, kremowym i rdzawym brązie. Trawertyn ma dziurawą powierzchnię i można go wypolerować na wysoki połysk. Znajduje się w wielu historycznych budynkach, w tym w Koloseum w Rzymie. Trawertyn jest również powszechnie stosowany w nowoczesnych projektach budowlanych, ponieważ jest trwalszy niż marmur.


Jak dbać o marmur?

03.03.2022r.

Jak dbać o marmur, by cieszył oko przez lata? Jakich środków unikać? Co jest najlepsze? Odpowiemy na wiele ważnych pytań.


Statuario

01.03.2022r.

Marmur to skała metamorficzna złożona z rekrystalizowanych minerałów węglanowych, najczęściej kalcytu lub dolomitu. Marmur jest powszechnie używany do rzeźbienia i jako materiał budowlany.


Kamień porfir – czym się charakteryzuje i gdzie jest wykorzystywany?

20.02.2022r.

Porfir to potoczna nazwa stosowana do określenia magmowych skał wulkanicznych charakteryzujących się strukturą porfirową. Charakteryzują się one trudną do podrobienia barwą w kolorze purpury. Powierzchnia kamienia może być dodatkowo szlifowana i polerowana, dzięki czemu uzyskiwana jest piękna i gładka powierzchnia. Kamień ten był wykorzystywany już w starożytności między innymi do rzeźbienia posągów władców. Obecnie ze względu na swoją wytrzymałość jest wykorzystywany szczególnie w takich miejscach, na które oddziałują duże przeciążenia.


Porfir – co warto wiedzieć

04.02.2022r.

Porfir, mimo swojej nietypowej nazwy jest bardzo często spotykanym materiałem skalnym. Znajduje swoje zastosowanie w infrastrukturze, jak również w aranżacji wnętrz oraz stron zewnętrznych zabudowań.


Blat granitowy do kuchni

27.01.2022r.

Kuchenne blaty robocze należą do najczęściej użytkowanych elementów nie tylko kuchni, ale całego mieszkania. Jakość przygotowanych posiłków w dużym stopniu zależy od jakości i czystości blatu kuchennego. Kontakt z żywnością, kwasami organicznymi i wodą nie służą trwałości blatów kuchennych, a zarysowania oraz ustawianie na blacie kuchennym gorących lub zimnych przedmiotów odbija się na ich estetyce.


Granity strzegomskie

15.01.2022r.

Granit strzegomski to skała magmowa występująca na Przedgórzu Sudeckim (Wzgórza Strzegomskie, Masyw Ślęży, Równina Świdnicka) pochodząca z górnego paleozoiku. Granit strzegomski ma znakomite parametry użytkowe. Jest odporny na ścieranie, ściskanie i uszkodzenia mechaniczne, dobrze poddaje się obróbce, nie nasiąka wodą i jest mrozoodporny. Kiedy dodamy do tego wysokie walory ozdobne łatwo zrozumieć, dlaczego strzegomskie granity były od wieków wykorzystywane jako cenny materiał budowlany i dekoracyjny.


Biały marmur, czarny marmur

10.12.2021r.

Marmur to materiał znany od wieków. Był wykorzystywany początkowo do tworzenia dzieł sztuki, które z czasem stały się światowym dziedzictwem kulturowym. Następnie zaczął pojawiać się w pałacach oraz na dworach szlacheckich. Marmur to także podstawowy budulec budzących do dziś podziw i zachwyt hammamów osmańskich sułtanów. Teraz Ty również  możesz wprowadzić ten prestiżowy materiał do Twojego wnętrza. Tak naprawdę możesz wykorzystać marmur do dekoracji niemalże każdego pomieszczenia. 


Onyks płytki, onyx kamień

03.12.2021r.

Onyx to niezwykle piękny kamień naturalny. Występuje w skałach pochodzenia wulkanicznego. Posiada szczególne właściwości, które wyróżniają go na tle innych kamieni. jednak na uwagę zasługuje to, istnieje bardzo duża różnorodność, jeśli chodzi o wzór i kolor a co z tym się wiąże efekt dekoracyjny. Każda płyta, nawet jeżeli jest wycięta z jednego bloku jest inna, niepowtarzalna, oryginalna. 


Płyty z kamienia

16.11.2021r.

Pełnowymiarowe płyty kamienne są uniwersalnym materiałem budowlanym wykonanym z bloków skalnych. Za ich pomocą można pokrywać różne powierzchnie o wysokiej jakości i trwałości, co jest szczególnie istotne w przypadku konieczności pokrycia dużych powierzchni. W ten sposób można uzyskać ciągły i niepowtarzalny naturalny wzór.


1 2 3 4