fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Płytki granitowe na posadzki

20.10.2022r.

Jak można domniemać, na to pytanie nie da się udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy od wybranego rodzaju granitu, rozmiaru płytki, a nawet popularności wzoru i popytu rynkowego. Przyjąć jednak można, że ceny za metr kwadratowy płytek granitowych zaczynają się od około 120-140 zł, a ich górna granica może sięgać nawet tysiąca złotych lub więcej.


Granit brazylijski – dlaczego warto w niego zainwestować?

14.10.2022r.

Jesteś na etapie urządzania domu? Z pewnością sen z powiek spędza Ci mnogość decyzji, jakie musisz podjąć. Kolorystyka, materiały, przeróżne rodzaje tworzyw – na rynku jest tyle wariantów, że faktycznie czasem bardzo trudno wybrać.


Płytki Calacatta do łazienki

21.09.2022r.

Właśnie kupiłeś swoje wymarzone mieszkanie i zastanawiasz się nad wyborem płytek łazienkowych? A może remontujesz mieszkanie i szukasz ładnych, schludnych, a także trwałych materiałów do wykończenia łazienki?


Jakie płyty kamienne na taras?

15.08.2022r.

Na chwilę obecną na rynku mamy pod dostatkiem płyt kamiennych w przeróżnych kształtach, teksturach oraz barwach. Dzięki temu mamy nieograniczone możliwości wykonania dowolnej aranżacji  swojego tarasu. Estetyczny urok kamieni jak najbardziej idzie w parze z aspektami praktycznymi, które dotyczą powierzchni z niego wykonanych. Płytki kamienne na tarasie doskonale spełniają powierzone im zadanie - są wyjątkowo wytrzymałe, a także proste w utrzymaniu w dobrym stanie przez wiele lat.


Jaki marmur wybrać na stół?

23.07.2022r.

Wyjątkowym materiałem, który nigdy nie wychodzi z mody, jest marmur. Jako klasyk zdobywa uznanie nawet wśród najbardziej wymagających osób. Dzięki swojej uniwersalności i elegancji zostaje wykorzystywany w wielu projektach domów. Marmur stanowi idealne dopełnienie każdego wnętrza.


Jaki granit na taras?

20.06.2022r.

Granit płomieniowany sprawdzi się przy większości polskich domostw. Do surowszych warunków lepiej wykorzystać granity mrozoodporne. Oczywiście przy wybieraniu dochodzi też kwestia gustu - i odpowiedni montaż płytek z granitu.


Płytki mozaika – Dlaczego warto wybrać płytki mozaika?

10.06.2022r.

Zdobienie ścian czy podłóg przy wykorzystaniu mozaiki sięga czasów starożytnych. Już w czasach antyku bogaci Rzymianie ozdabiali ściany w swoich pałacach i domach przy pomocy mozaiki wykonanej z kawałków marmuru lub szkła.


Marmur Nero Marquina co czyni go tak wyjątkowym?

26.05.2022r.

Marmur Nero Marquina to wydobywany w Hiszpanii kamień o czarnym tle poprzecinanym niepowtarzalnym wzorem białych żyłek. Natura stworzyła go w taki sposób, że każda płyta posiada unikalny wzór. Jego wyjątkowość sprawia, że chętnie wybierany jest przez projektantów, a swoich zwolenników znalazł na całym świecie. Jest to materiał który doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, luksusowych wnętrzach jak i klasycznych rozwiązaniach. Nie dziwi więc fakt iż marmur w ostatnich latach zyskuje na popularności.


Trawertyn – co to jest ?

31.03.2022r.

Słowo „trawertyn” pochodzi od włoskiej nazwy skały, oznaczającej „z miasta Tivoli”, gdzie wydobywano trawertyn. Jest to rodzaj wapienia, który tworzy się w pobliżu gorących źródeł lub w jaskiniach. Często używany jako materiał budowlany. Dostępny w różnych kolorach ziemi, w tym w kolorze białym, jasnobrązowym, kremowym i rdzawym brązie. Trawertyn ma dziurawą powierzchnię i można go wypolerować na wysoki połysk. Znajduje się w wielu historycznych budynkach, w tym w Koloseum w Rzymie. Trawertyn jest również powszechnie stosowany w nowoczesnych projektach budowlanych, ponieważ jest trwalszy niż marmur.


Jak dbać o marmur?

03.03.2022r.

Jak dbać o marmur, by cieszył oko przez lata? Jakich środków unikać? Co jest najlepsze? Odpowiemy na wiele ważnych pytań.


1 2 3 5