fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Mozaika do wnętrza: nowoczesne wzornictwo

1.01.2021

Mozaika do wnętrza: nowoczesne wzornictwo i efektowne duże kafelki

Wybór odpowiednich kafelek do wnętrza Twojego domu może wydawać się trudne — to jednak decyzja na całe lata. Warto postawić przede wszystkim na jakość wykonania oraz trwały materiał. Nie mniej ważny jest odpowiedni design, pasujący do wnętrza, w którym zostaną położone. W ostatnim czasie na popularności zyskują kafelki o dużych elementach, geometrycznych wzorach i nowoczesnym designu. Na co warto zwrócić uwagę podczas wyboru odpowiednich kafelek i do jakich wnętrz pasują nowoczesne wzory?

Mozaika do wnętrz — czym kierować się podczas wyboru?

Kiedy stajemy przed wyborem odpowiedniej mozaiki do swojego wnętrza, ważne jest, aby zrozumieć jego styl — to jeden z podstawowych czynników, którym powinniśmy się kierować. Czym jeszcze?

Malta

Oto kluczowe czynniki, którymi powinniśmy się kierować podczas wyboru mozaiki:

Na wybór może też mieć wpływ oświetlenie panujące w pomieszczeniu, jego przeznaczenie oraz wiele innych szczegółów i detali. Niektórym zależy także na tzw.: „przepływie wzoru”, czyli przenikaniu się nawierzchni podłogi z teksturą ściany. Dobrze zaprojektowana mozaika będzie miała płynny przepływ wzoru, tworząc spójną całość.

Duże kafelki i geometryczne wzory w nowoczesnym designie wnętrz

Wraz ze zmianą mody we wszystkich dziedzinach życia, zmieniają się także gusta co do wyboru mozaik do wnętrz. Ostatnio coraz większą popularnością cieszą się mozaiki o dużych kafelkach i geometrycznych wzorach. Przy wyborze mozaiki należy zwrócić uwagę na to, jak rozmiar i układ elementów wpływa na całościowy wygląd pomieszczenia.

Duże kafelki oferuje np. mozaika „Malta”. Mozaika tworzy nowoczesny wzór, składających się z ułożonych obok siebie naprzemiennie dużych trójkątów. Szare oraz czarne trójkąty są matowe, białe natomiast polerowane. Można je układać na różne sposoby, np. tak, aby cztery trójkąty obok siebie tworzyły jeszcze większe kwadraty. Duże elementy tworzą geometryczne wzory, które dodają wnętrzu nie tylko elegancji, ale także wyrazistej struktury.

Geometryczne wzory oferuje także projekt „Hexalong Bianco Carrara”. Kafelki można układać w geometryczne wzory plastrów miodu. Z pewnością doda to wnętrzu nowoczesności oraz niepowtarzalnego charakteru.

Mozaika marmurowa Barcelona

Ekstrawaganckie wzory w kafelkach — różnorodność i oryginalność

Coraz większą popularnością cieszy się także niecodzienne, ekstrawaganckie wzory — to świetny sposób, żeby wprowadzić do wnętrza większą różnorodność i oryginalność. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, są to m.in.: abstrakcyjnie kompozycje, roślinne wzory czy geometryczne figury. Mogą mieć wzór delikatny, lub bardziej odważny. Z pewnością dają większą swobodę przy aranżacji wnętrza.

Ciekawy wzór oferuje mozaika „Barcelona”. Na ten niesamowity wzór składają się dwa rodzaje marmurów. Aby mozaika stworzyła świetny wzór, koniecznie jest użycie dwóch rodzajów kafelek: A i B (jasnej oraz ciemnej). Mozaika świetnie sprawdza się zwłaszcza w holach lub przedpokojach.

Dzięki ekstrawaganckim wzorom na kafelkach możemy tworzyć efektowne, zaskakujące oraz inspirujące aranżacje. Z pewnością świetnie ubogacą one przestrzeń naszych wnętrz, a za ich pomocą z łatwością można wyrazić swój charakter oraz gust.

Odpowiednie kafelki do Twojego wnętrza — jakość i wytrzymałość przede wszystkim

Oprócz odpowiedniego designu, koloru oraz wzoru, przy wyborze mozaik warto kierować się również ich wytrzymałością. Trwałość oraz jakość pielęgnacji ma kluczowe znaczenie dla naszego zadowolenia, oraz wygody użytkowania.

Wybór dobrej jakości marmuru od zaufanego producenta kafelek jest niezwykle ważne — ma to bezpośredni wpływ na ich trwałość oraz odporność na uszkodzenia. Bywają marmury, które są podatne na odpryski i uszkodzenia, mimo że są bardzo efektowne i stylowe.

Dlatego przed ostatecznym wyborem, warto skonsultować się ze specjalistą. Abyśmy cieszyli się z mozaiki, musi mieć ona nie tylko efektowny kształt i wzór, ale także być odporna i wytrzymała.

Hexalong Bianco Carrara

Kafelki do wnętrz — estetyka i funkcjonalność

Wybór odpowiednich kafelek do wnętrz wpływa na estetykę pomieszczenia oraz jego funkcjonalność. Istnieje szeroki wybór wzorów, kolorów i tekstur, które mogą dodać charakteru i wyrazić indywidualny styl każdego wnętrza.

W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się mozaiki stworzone z dużych kafelek o geometrycznych wzorach oraz ekstrawaganckim stylu. Warto zwrócić uwagę na takie mozaiki, jak: „Malta” — składa się z dużych trójkątowy, które można układać w jeszcze większe kwadraty. Elementy są geometryczne, a kafelki dużego rozmiaru.

„Hexalong Bianco Carrara” — oferuje geometryczne kafelki w kształcie plastrów miody, które nadają wnętrzu oryginalności i pomagają wyrazić swój styl. „Barcelona” — prezentuje niesamowity, ekstrawagancki wzór składający się z naprzemiennie ułożonych jasnych i ciemnych elementów. Wszystkie te projekty świetnie sprawdzą się we wnętrzach o nowoczesnym designu, ale będą pasować także do odrestaurowanych pomieszczeń w stylu retro. Dzięki nim możemy stworzyć niepowtarzalne i piękne wnętrze, które odzwierciedla nasz indywidualny styl i charakter.

Przy wyorze odpowiednich kafelek, które będą cieszyć Twoje oko oraz dawać radość użytkowania warto przyjrzeć się różnym czynnikom, takim jak dopasowanie do stylu wnętrza, kolor, rozmiar i układ, oraz trwałość i łatwość pielęgnacji. Bez wątpienia pomogą one podjąć świadomą decyzję.