fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze płytek do domu lub mieszkania?

1.01.2021

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze płytek do domu lub mieszkania?

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze płytek do domu lub mieszkania? To pytanie wbrew pozorom zadaje sobie wiele osób, którym zależy na odpowiedniej aranżacji swoich wnętrz. Nie ma w tym nic dziwnego, gdyż obecnie na rynku dostępnych jest wiele ich gatunków, różniących się miedzy sobą między innymi wyglądem czy też zastosowaniem. Doskonałym przykładem mogą być tutaj płytki kamienne wykonane z marmuru. Warto więc przyjrzeć się nieco bliżej kwestii tego, czym tak naprawdę wyróżniają się one na tle konkurencji.

Elegancki wygląd

Jednym z głównych powodów, dla którego wiele osób decyduje się na zakup marmurowych płytek, jest ich elegancki wygląd. Doskonałym przykładem mogą być tutaj płytki Rosa Portugal S, które mogą stanowić razem ze slabami z tego samego materiału spójną, a zarazem stosunkowo rzadko spotykane, kompozycje. Dzięki delikatnym, różowym barwom z powodzeniem nadają się one zarówno do nowoczesnych, jak i również nieco bardziej tradycyjnych wnętrz.

Co równie ważne, płytki w tej kolorystyce, z powodzeniem mogą być łączone również z innymi, nieco ciemniejszymi barwami. Z tego względu płytki marmurowe w jasnych barwach ciesz się sporą popularnością wśród projektantów wnętrz nie tylko w Polsce, ale również i za granicą. Jeżeli wiec zależy wam na elegancji waszych wnętrz, wówczas warto sięgnąć po płytki wykonane z marmuru.

Niezwykła wytrzymałość

Inną cechą charakteryzująca płytki wykonane z marmuru, jest ich niezwykła wręcz wytrzymałość na różnego rodzaju szkodliwe czynnik, takie jak na przykład:

Między innymi z tych właśnie powodów płytki wykonane z marmuru cieszą się dużą popularnością wśród osób, którym zależy nie tylko na ich eleganckim wyglądzie, ale co równie ważne, wytrzymałości.

Rosa Portugal Aurora S

Łatwość w utrzymaniu czystości

Kolejnym powodem, dla którego wiele osób decyduje się na zakup płytek wykonanych z marmuru, takich jak chociażby Rosa Portugal Lisboa S, jest ich stosunkowo łatwe czyszczenie. W zdecydowanej bowiem większości przypadków do usunięcia różnego rodzaju zabrudzeń, takich jak między innymi osady mydlane, w zupełności wystarczy woda, lub też stosunkowo niewielka ilość detergentów.

To z kolei oznacza oszczędność zarówno czasu, jak i pieniędzy. Jest to szczególnie ważne w łazienkach, czy też kuchniach, gdzie konieczne jest zachowanie odpowiedniego poziomu higieny oraz czystości. Podobnie jest z ich odkurzaniem, czy też zamiataniem, ono również zajmuje znacznie mniej czasu, niż w przypadku płytek wykonanych z innych materiałów.

Ekstrawaganckie rozwiązanie na każdą kieszeń

Wiele osób decyduje się na zakup płytek wykonanych z marmuru, z powodu kwestii finansowych. Z jednej bowiem strony, wbrew wielu opiniom ich ceny nie odbiegają znacząco od płytek wykonanych z innych materiałów, takich jak na przykład tworzywa sztuczne. Z drugiej zaś strony, decydując się na ich zakup, jak już wcześniej wspomnieliśmy, możemy zaoszczędzić pieniądze na zakupie detergentów potrzebnych do utrzymania ich odpowiedniego poziomu czystości.

Jednocześnie, dzięki ich elegancji, za stosunkowo niską cenę możemy stworzyć niepowtarzalne wnętrze, zarówno jeżeli chodzi o pomieszczenia prywatne, takie jak chociażby jadalnia, czy też salon, jak również służbowe, czego doskonałym przykładem mogą być nowoczesne biura. Z tego względu płytki marmurowe cieszą się stale rosnącą popularnością wśród osób, które z jednej strony chcą zaoszczędzić nieco pieniędzy w trakcie urządzania swoich wnętrz. Z drugiej zaś strony pozwalają one na stworzenie ekstrawaganckich, a co za tym idzie unikalnych wnętrz.

Co równie ważne, mogą one stanowić zarówno dodatek, jak i główny element aranżacji danego pomieszczenia. Jeżeli wiec chcecie stworzyć stosunkowo tanie, a jednoczenie nieco ekstrawaganckie wnętrze, warto wówczas rozważyć zakup płytek wykonanych z marmuru.

Rosa Portugal S

Podsumowanie

Decyzja o zakupie płytek z wykonanych z marmuru w odcieniach slabów z Portugalii (jak na przykład Rosa Portugal Aurora S) może okazać się przysłowiowym strzałem w dziesiątkę, zarówno z punktu widzenie estetycznego, jak i ekonomiczno-praktycznego. Z jednej bowiem strony są one bowiem stosunkowo tanie, zarówno jeżeli chodzi o ich zakup, jak i utrzymanie. Z drugiej zaś trony nie sprawiają one większych problemów w czasie ich czyszczenia. Ponadto umożliwiają one stworzenie estetycznej, a co za tym idzie spójnej kompozycji, podkreślającą walory danego wnętrza.