fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Zalety i wady płytek podłogowych z marmuru

1.01.2021

Płytki marmur, płytka marmur – zalety i wady

Płytki marmurowe są jedną z najbardziej atrakcyjnych opcji podłogowych dla różnych pomieszczeń, w tym łazienek i kuchni. Marmur jest naturalnym materiałem, który jest wydobywany w górach, a następnie przetwarzany na płytki dekoracyjne, mozaikowe i podłogowe.

Obecnie obserwuje się znaczny wzrost popytu na płytki marmurowe, ze względu na częste stosowanie tego materiału w różnych projektach budowlanych i renowacyjnych.

Płytki marmur to materiał wykończeniowy, który w ostatnich latach cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Cechy marmuru zapewniły szeroki zakres zastosowań. Płytki z marmuru są preferowane przez estetów, koneserów jakości i pięknego wykonania.

Mugla White XL

Detal – struktura marmuru

Marmur jest popularny w budownictwie od czasów starożytnych, więc nie jest zaskakujące, że dziś ludzkość używa tego materiału do wykańczania swoich domów. Ponadto, marmur na płytkach porcelanowych wygląda bardzo pięknie i szacunku.

Marmur różni się od innych materiałów wykończeniowych tym, że nie traci blasku w trakcie użytkowania i może służyć przez dziesiątki, a nawet setki lat. Kamień naturalny jest dobry w wykończeniu jego trwałości, więc marmurowe płytki są często używane w miejscach o dużym natężeniu ruchu.

Dlaczego płytki marmurowe są idealnym materiałem

Płytki marmurowe często są wykonane z kamienia przyjaznego dla środowiska. Z powodzeniem można go stosować w pomieszczeniach o dużej wilgotności.

Marmur jest odporny na obciążenia mechaniczne i statyczne. Kamień naturalny nie boi się różnic temperatur, wpływu promieniowania słonecznego. Dlatego marmur jest często wykończeniem kominków. Stosuje się go również w łazienkach.

Bianco Carrara #2cm

Płytki marmurowe – najlepszy materiał wykończeniowy

Wiele odcieni, szeroka gama kolorystyczna, ciekawa faktura – te powody również zapewniają popularność i popyt na marmur. Kamień naturalny pozwala na wykonanie płytek o dowolnym, nawet najbardziej niewyobrażalnym kształcie i rozmiarze.

Kolejną ważną zaletą jest łatwość układania płyty. Wszystko, co musisz zrobić, to wybrać odpowiedni klej do instalacji bloków. Płytki marmurowe pozostaną tak samo piękne, jeśli zostaną sparzone wrzącą wodą.

Popularny obecnie marmur turecki ma niepowtarzalny wzór, a płytka ta dobrze wygląda w połączeniu z każdym innym materiałem wykończeniowym (na przykład tynkiem strukturalnym lub szlachetnymi gatunkami drewna). Projektanci budynków mieszkalnych i niemieszkalnych mogą zrealizować wszystkie swoje najśmielsze fantazje.

Podłoga płytki marmurowe pochłaniają dźwięki, materiał ma wysoką charakterystykę izolacji elektrycznej, więc nie gromadzi się elektryczność statyczna. Odporność mechaniczną płytki zawdzięczają nitkowatej strukturze kamienia.

OCTAGON Bianco Carrara + Nero Marquina

mozaika marmurowa

Korzyści z zastosowania marmurowych płytek podłogowych

Kolor: wybór kolorów i odcieni jest niemal nieograniczony. Nie ma znaczenia, czy chcesz jednokolorowe lub wielokolorowe płytki w różnych odcieniach, wybór jest naprawdę ogromny.

Ponieważ jest to kamień naturalny, jest rzeczą naturalną, że każda płytka będzie się nieco różnić od pozostałych. Oznacza to, że możliwe jest wykonanie podłogi, która będzie znacznie bardziej unikalna w wyglądzie niż ta stworzona z innego materiału podłogowego.

Połysk: Powierzchnia płytek marmurowych jest gładka i błyszcząca. Lśniąca marmurowa podłoga wygląda bardzo efektownie i podkreśla luksus domu oraz bogactwo właściciela. Polerowane wykończenie płytek marmurowych tworzy dramatyczne niuanse kolorystyczne.

Naturalność: Marmur jest materiałem całkowicie naturalnym i przyjaznym dla środowiska. Ponadto, jeśli zostanie usunięty po zakończeniu okresu użytkowania, nie może doprowadzić do chemicznego lub biologicznego skażenia środowiska.

Calacatta Luccicioso XL - pasy

Wady stosowania płytek podłogowych z marmuru

Zarysowania: polerowane podłogi marmurowe dość łatwo ulegają uszkodzeniu w wyniku ciągłego użytkowania. Główną wadą są zarysowania. Uszkodzoną posadzkę marmurową można naprawić poprzez całkowite usunięcie śladów i zarysowań, ale będzie to proces dość skomplikowany i kosztowny.

Pielęgnacja: Podłoga marmurowa wymaga szczególnej pielęgnacji. Jest to nie tylko czyszczenie, ale również regularne polerowanie powierzchni. Do takich prac, zwłaszcza przy dużej powierzchni marmurowej posadzki, konieczne będzie zaproszenie profesjonalistów.

Płytki podłogowe coraz częściej wybierane są jako płytki imitujące marmur

Koszt: Główną wadą marmurowej podłogi jest przede wszystkim jej koszt. Płytki marmurowe są jednym z najdroższych pokryć podłogowych dostępnych na rynku. Jeśli jednak wymagane są płytki o nieregularnych kształtach lub większe, będą one kosztować znacznie więcej.

Jeśli dla Ciebie powyższe zalety marmurowej podłogi przeważają nad jej wadami, to nie zastanawiaj się zbyt długo – zainstaluj marmurowe płytki. Oprócz piękna, przyniesie właścicielowi domu dodatkowy znak bogactwa i powodzenia.