fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Marmur we wnętrzu – czy moda na marmur przeminie?

1.01.2021

Marmur we wnętrzu – dlaczego wybieramy ten materiał?

Wydawać by się mogło, że moda na marmur we wnętrzach pewnie skończy się, jak wiele trendów we wzornictwie, tymczasem marmur gości na salonach, ale i w kuchniach, łazienkach i holach od wieków. Co sprawia, że ta moda nie przemija, a wręcz przeciwnie ostatnio się nawet nasila? Dlaczego kamień naturalny wysokiej jakości, czy też inne materiały imitujące marmur są coraz częściej stosowane w aranżacji wnętrz i nie tylko pomieszczeń w stylu glamour?

Rodzaje marmuru.

Może właśnie dostępność różnego rodzaju marmurów. Jest ich już wiele na rynku i w wielu opcjach. Kiedyś modne wielkie formaty powoli ustępują miejsca drobnym mozaikom. Natomiast marmur nadal jest pożądany, jeśli chcemy przez wnętrze wyrazić siebie. To już nie tylko marmurowe blaty. Można użyć marmuru bardzo ozdobnego, ale w niewielkiej ilości, jak w klamce, uchwytach. Nie trzeba dużo, a efekt jest powalający, jak w tym przypadku, wstawka w drzwi zastosowana przez panią architekt nadaje charakteru całości.

 

Marmur we wnętrzach – gdzie szukać inspiracji?

Po inspirację warto wybrać się do Hiszpanii, Hiszpania zawsze była znana z mocnego charakteru, czy to tańce narodowe, samochody, wina, czy też wystrój wnętrz. Poniżej zdjęcia z holu kamienicy w małym nadmorskim miasteczku Santa Pola.  Nie tylko posadzka i ściany wyłożone są mocno ozdobnym marmurem. Nawet framuga zdjęcia zrobiona jest z hiszpańskiego marmuru Nero Marquina.

Niesamowite wrażenie robi zestawienie tylu intensywnych kolorów i wzorów. Tak na przykład może wyglądać marmur we wnętrzu.

 

Co jeśli szukamy spokoju?

Ale czasem szukamy spokoju, nie wrażeń. Wtedy warto zastosować stonowane kolory, jednolity wzór. Na przykład jasną mozaikę Jodełka Bianco Carrara.

Wnętrza z marmuru – ponadczasowy trend w aranżacji pomieszczeń.

Na dobrą sprawę marmur we wnętrzach towarzyszy człowiekowi od wieków, ceniony za swe walory estetyczne i trwałość. Nawet u nas w niektórych starych kamienicach można spotkać stare posadzki z marmuru. Na Dolnym Śląsku niektóre kamienice mają posadzkę wykonaną z naszej rodzimej Białej Marianny –  biały marmur, który rozpropagowała Księżna Marianna Orańska. Warto się wybrać do zamków na Dolnym Śląsku, które mimo, że zniszczone po wojnie, niektóre fragmenty zachowały oryginalne. Masz pytania? W każdej chwili możesz do nas zadzwonić lub napisać na nasz adres e mail.