fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Jak wybrać odpowiednie płytki granitowe?

1.01.2021

Jak wybrać odpowiednie płytki granitowe?

Płytki granitowe to trwały i elegancki wybór do wykończenia podłóg i ścian, jednak wybór odpowiedniego produktu może być trudny. Podczas zakupów warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kryteriów:

Zalety stosowania płytek granitowych

Płytki granitowe to jedno z najtrwalszych i najbardziej wytrzymałych rozwiązań do wykończenia podłóg i ścian. Oto kilka powodów, dla których warto rozważyć ich zastosowanie:

white taupe

Płytki granitowe w ciepłych tonacjach – ciekawy wybór do wnętrza

Płytki granitowe są dostępne w różnych kolorach i odcieniach, w tym w ciepłych tonacjach, takich jak żółty, beżowy czy brązowy. Te ciepłe odcienie nadają wnętrzu przytulności i ciepła, a jednocześnie są eleganckie i pasują do różnych stylów aranżacji.

Płytki granitowe w ciepłych tonacjach są rzadziej spotykane niż te w chłodniejszych odcieniach, takich jak czarny czy szary, dlatego mogą być ciekawym wyborem dla osób poszukujących oryginalnych rozwiązań. Przykłady ciepłych odcieni granitu, które warto rozważyć, to m.in. Giallo San Francisco, White Taupe, Kashmir White Pasy czy Giallo Cecilia.

Płytki granitowe jako rozwiązanie ekologiczne

Płytki granitowe to coraz popularniejszy wybór dla osób, które dbają o ekologię. Granit to naturalny materiał, który jest odnawialnym i powszechnie dostępnym surowcem. W przeciwieństwie do syntetycznych materiałów, jego wydobycie i przetworzenie nie wymaga dużej ilości energii i nie emituje szkodliwych substancji do środowiska.

Płytki granitowe są także bardzo trwałe i mogą służyć przez wiele lat, co zmniejsza ilość odpadów i konieczność wymiany na nowe. Co więcej, granit jest materiałem termoizolacyjnym, dlatego płytki granitowe mogą przyczynić się do obniżenia zużycia energii w budynku.

Kashmir White pasy

Płytki granitowe na zewnątrz – trwałe i estetyczne rozwiązanie

Płytki granitowe nie tylko doskonale sprawdzają się we wnętrzach, ale również na zewnątrz. Są one odporne na działanie warunków atmosferycznych, takich jak deszcz czy mróz, dlatego nadają się do wykończenia tarasów, schodów czy elewacji.

Granit jest również odporny na działanie promieni UV, dlatego płytki granitowe zachowują swój kolor przez długi czas. Warto pamiętać, aby przed położeniem płytek na zewnątrz dokładnie przygotować podłoże, aby zapewnić trwałe i estetyczne wykończenie. I na koniec, warto wspomnieć o jeszcze jednej zalecie płytek granitowych – ich uniwersalności.

Płytki granitowe nadają się zarówno do wnętrz, jak i na zewnątrz, dlatego mogą być stosowane w różnych pomieszczeniach i przestrzeniach. Można je zastosować zarówno w nowoczesnych, jak i tradycyjnych wnętrzach, a także w różnych stylach aranżacji.

Giallo Cecilia

Własne doświadczenia z płytkami granitowymi

Moim osobistym doświadczeniem z płytkami granitowymi jest ich wysoka trwałość i estetyka. Kilka lat temu wykończyłam nimi moją kuchnię i muszę przyznać, że jestem bardzo zadowolona z tego wyboru. Płytki prezentują się świetnie i są bardzo trwałe, nawet przy codziennym użytkowaniu. Co więcej, są łatwe w utrzymaniu czystości i nie wymagają specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych.

Oprócz kuchni, zastosowałam również płytki granitowe na tarasie i muszę przyznać, że sprawdziły się one równie dobrze. Są odporne na działanie warunków atmosferycznych i nie blakną pod wpływem promieni słonecznych.

Ogólnie jestem bardzo zadowolona z moich doświadczeń z płytkami granitowymi i polecam je innym osobom, szukającym trwałego i estetycznego rozwiązania do wykończenia podłóg i ścian.

Podsumowując, płytki granitowe to trwałe, eleganckie i uniwersalne rozwiązanie do wykończenia podłóg i ścian. Są dostępne w różnych kolorach i odcieniach, w tym także w ciepłych tonacjach, które nadają wnętrzu przytulności i ciepła. Zaletą płytek granitowych jest również ich odporność na działanie wody i promieni UV, dlatego nadają się zarówno do użytku wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Jeśli szukasz trwałego i estetycznego rozwiązania do wykończenia podłóg lub ścian, warto rozważyć płytki granitowe.