fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Jaką marmurową mozaikę wybrać? Czarno-białe możliwości

1.01.2021

Jaką marmurową mozaikę wybrać? Czarno-białe możliwości

Mozaika marmurowa cieszy się coraz większą popularnością w społeczeństwie. Jest ona istotnym elementem wielu wnętrz i odpowiada za wprowadzenie do pomieszczeń dodatkowego waloru estetycznego. Znalezienie dobrych płytek może jednak być trudnym zadaniem. Aby nie odczuć niedosytu z dokonanego zakupu, polecamy zapoznać się z naszymi rekomendacjami. Dzięki nim stworzysz piękne i estetyczne wnętrze.

Szachownica Carrara-Marquina – czym się cechuje?

Jeżeli jesteś fanem czarno-białych produktów, to szachownica Carrara-Marquina z pewnością trafi w Twoje gusta. Wyróżnia się ona piękną kolorystyką, dzięki czemu wprowadzi do pomieszczenia ład oraz harmonię.

W przypadku szachownicy tej powierzchnia jest polerowana, w efekcie czego całość prezentuje się naprawdę znakomicie. Ważnym walorem w kontekście tego produktu jest również zastosowanie fazowanych krawędzi. Format pojedynczych elementów to 20 x 20 x 1cm. Wymiary te wpływają na to, że poszczególne elementy można układać zarówno w standardową szachownicę, jak i karo.

Spektrum zastosowań Carrara-Marquina jest naprawdę szerokie, aczkolwiek produkt ten szczególnie dobrze spisze się jako posadzka w holu bądź łazience. Wyjątkowy design sprawi, że korzystanie z obiektów użyteczności publicznej bądź własnego domu z tą mozaiką będzie o wiele przyjemniejsze.

Barcelona – dlaczego warto postawić na tę mozaikę?

Lubisz czarno-białe mozaiki marmurowe, które są synonimem prostoty i elegancji? Jeśli tak, to płytki Barcelona będzie doskonałą opcją dla Ciebie. Jest to matowy wariant, który posiada niezwykłe wzory. Do wykonania mozaiki niezbędne są panele A oraz B, które po ułożeniu tworzą piękny wzór. Mozaika ta wyróżnia się nie tylko pięknym wyglądem, ale też nowoczesnym designem i zastosowaniem jakościowych materiałów.

Fakt, że w jej procesie produkcyjnym zastosowano marmur, wpływa na to, iż jest bardzo żywotna i odporna na potencjalne zniszczenia. Ważnym walorem determinującym estetykę tej mozaiki są delikatne smugi na białych oraz czarnych elementach. Dzięki nim całość wygląda naprawdę znakomicie. Produkt ten bardzo dobrze spisze się chociażby w przedpokojach.

mini-octagon-black

Mini Octagon Black – poznaj jego zalety

Jeśli jesteś fanem minimalistycznych rozwiązań, to bardzo dobrą opcją dla Ciebie będzie mozaika Mini Octagon Black. Jest to mniejsza wersja klasycznych octagonów, która od dawna urzeka fanów pięknych wnętrz.

Mini Octagon Black składa się z niewielkich białych elementów oraz jeszcze mniejszych czarnych wstawek. W przypadku tej mozaiki zastosowano matowe wykończenie, co oznacza, że czyszczenie jej jest naprawdę proste. Ważną zaletą tego produktu jest również to, że mozaika jest na siatce, co wyraźnie upraszcza montaż. Mozaika ta doskonale sprawdzi się u osób, które szukają gęstych wzorów.

Z jej pomocą każde wnętrze nabierze dodatkowego uroku, jednak produkt ten szczególnie mocno rekomendowany jest do łazienek. Dzięki niemu branie kąpieli stanie się znacznie przyjemniejsze. Mini Octagon Black bardzo dobrze wygląda chociażby między szafkami. Dzięki takiemu wykorzystaniu mozaiki przestrzeń wydaje się optycznie większa.

płytki rimini

Rimini – idealny produkt dla fanów niestandardowych rozwiązań

Jesteś znudzony zwykłymi mozaikami i szukasz czegoś, co odbierze Ci mowę? Jeżeli chcesz wprowadzić do swojego wnętrza powiew awangardowości, to doskonałą opcją będzie mozaika marmurowa Rimini. Z wyglądu przypomina ona mocno iluzję optyczną, dzięki czemu świetnie spisze się u osób, które kochają niestandardowe dodatki. Rimini łączy marmury Bianco Carrara i Nero Marquina, nadając im niesamowitego uroku.

Nieoczywiste wzory mogą przyprawiać o zawrót głowy, jednak sprawiają, że wnętrze staje się o wiele bardziej estetyczne niż wcześniej. Wyjątkowa estetyka tego produktu wpływa na to, że kapitalnie spisze się on na posadzkach w niewielkich pomieszczeniach. Rekomendowany jest on chociażby do łazienek. W przypadku tej mozaiki zastosowano wykończenie określane jako poler. Oznacza to, że jest ona idealna dla osób kochających błyszczące produkty.

płytki milan

Dlaczego warto wybrać mozaikę Milan?

Osoby zainteresowane biało-czarnymi mozaikami powinny również zainteresować się wariantem znanym jako Milan. Jest to polerowana mozaika, która łączy w sobie dwa klasyczne marmury Bianco Carrara i Nero Marquina, tworząc wyjątkowy, geometryczny wzór.

Pojedynczy element tej mozaiki jest relatywnie duży, dzięki czemu całość robi kapitalne wrażenie wizualne. Płytki Milan doskonale spisze się u osób lubiących klasyczne rozwiązania, które mają jednocześnie nutkę szaleństwa. Ważną zaletą tej mozaiki jest to, że można wykorzystać ją na wiele sposobów.

Produkt ten jest przeznaczony przede wszystkim na posadzki, ale z powodzeniem można go umieścić także na ścianie, zastępując zwykłe obrazy. Ważną cechą marmurowej mozaiki Milan jest również to, że fenomenalnie komponuje się z drewnem. Jasne tło i delikatne żyły zastosowane w tej mozaice wpływają na to, że spektrum zastosowań tego produktu jest naprawdę szerokie. Decydując się na zakup mozaiki Milan, można więc być pewnym, iż nie odczuje się niechcianego niedosytu.