fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Statuario

1.01.2021

Marmur Statuario

Marmur to skała metamorficzna złożona z rekrystalizowanych minerałów węglanowych, najczęściej kalcytu lub dolomitu.  Marmur jest powszechnie używany do rzeźbienia i jako materiał budowlany. Marmur statuario to klasyczne białe tło z subtelnymi żyłkami w różnych odcieniach, od szarości po złoto.

Subtelne żyłkowanie marmuru statuario sprawia, że jest to jeden z najbardziej poszukiwanych marmurów do łazienek. Jest to rodzaj białego marmuru wydobywanego we Włoszech i często nazywany jest „marmurem karraryjskim”. Najsłynniejsze przykłady rzeźb można znaleźć w Dawidzie Michała Anioła i Piecie.

Marmur statuario jest jednym z najdroższych rodzajów białego marmuru. Jest również dość trwały i dobrze wytrzymuje codzienne użytkowanie. Płytki marmurowe Statuario to jeden z najpiękniejszych i najbardziej pożądanych rodzajów płytek z kamienia naturalnego.

marmury statuario

Projekt łazienki oraz kuchni z marmuru Statuario

Pomysły na projekt łazienki z marmuru Statuario zostały opisane w tysiącach czasopism ze względu na ich luksusowy wygląd. Ten luksusowy kamień był od wieków używany przez projektantów w Europie i Ameryce jako bardzo popularny wybór podłóg, ścian i blatów w łazienkach. Marmurowe statuario świetnie prezentuje się w każdej wielkości łazienek, od łazienek połówkowych do łazienek pełnych i łazienek głównych.

Ciepło marmurowych blatów niweluje chłód białej ceramiki sanitarnej. W połączeniu z nowoczesną baterią lub szafką pod umywalkę nada przestrzeni ponadczasowy wygląd, którym nigdy się nie znudzisz. Kamień wnosi do przestrzeni subtelny luksus, dzięki czemu poczujemy się jak w spa.

Aby Twoje pomysły na projekt łazienki były bardziej atrakcyjne, możesz połączyć marmurową płytkę statuario z innymi kamieniami naturalnymi, aby uzyskać bardziej harmonijny wygląd. Na przykład możesz użyć trawertynu wokół umywalki i prysznica, aby stworzyć ładny kontrast. Inną opcją jest zastosowanie różnych kolorowych płytek na ścianach i podłogach, aby podkreślić piękno marmuru. Możesz nawet mieszać i dopasowywać różne odcienie szarości, aby nadać swoim pomysłom na projekt łazienki dodatkową głębię!

płytki statuario

Aranżacja wnętrz luksusowym marmurem statuario

Dzięki pięknym i luksusowym wzorom ten marmur jest szeroko stosowany do aranżacji wnętrz. Marmur Statuario ma ponadczasową elegancję, co sprawia, że jest to wybór dla architektów, projektantów i właścicieli domów. Marmur Statuario może być bardzo dobrą opcją na blat kuchenny gdzie biała powierzchnia będzie wyglądać elegancko oraz będzie praktyczna. To doskonała propozycja do nowoczesnej aranżacji łazienki.

Należy pamiętać, że każdy kamień naturalny będzie wymagał konserwacji, więc przygotuj się na regularne czyszczenie i uszczelnianie tego rodzaju marmuru. Marmur Statuario nadaje wyrafinowany wymiar każdemu pomieszczeniu, w którym się znajduje. Neutralna paleta kolorów dobrze pasuje zarówno do jasnych, jak i ciemnych szafek, podczas gdy chłodny, stonowany ton może dodać wizualnego zainteresowania, nie przytłaczając go.

Marmurowe statuario jest również idealne do dodawania połysku do tradycyjnych przestrzeni. Czyste linie i bogato żyłkowane wzory podnoszą jego estetykę. Dobrze komponuje się również z innymi naturalnymi elementami, takimi jak drewno, granit, a nawet szkło. Inną opcją dla urozmaicenia jest użycie różnych formatów z tego materiału. Na przykład płytek i wplecenia pasa mozaiki z tego samego materiału. Tu rodzaj wzoru stanie się widoczny dzięki gęstszej i ciekawszej siatce fug.

Właściwości płytek z marmuru statuario

Płytki marmurowe Statuario to jeden z najpiękniejszych i najbardziej pożądanych rodzajów płytek z kamienia naturalnego. Płytki statuario to doskonały wybór, jeśli chcesz mieć w domu czystą biel lub bardzo jasny kolor. Może to być również dobra opcja, jeśli chcesz dodać wizualnego zainteresowania do swojego domu, a także nadać mu droższy wygląd.

Polerowane wykończenie zapewnia maksymalny połysk. Natomiast matowe wykończenie ma tę zaletę, że żyłki są jeszcze jaśniejsze niż w wersji polerowanej, bo poler wyciąga głębię koloru. Kolejną zaletą matowego wykończenia jest to, że nie trzeba takiej posadzki polerować, nie są na niej widoczne smogi po zmyciu na mokro.

statuario

Płytki marmurowe Statuario są uważane za jeden z najcenniejszych rodzajów marmuru, ponieważ posiada kilka unikalnych właściwości, które sprawiają, że jest idealnym wyborem do dekoracji wnętrz. Jeśli zastanawiasz się nad wykorzystaniem tego materiału w swoim następnym projekcie, oto niektóre z korzyści, z których możesz skorzystać:

Zalety płytek marmurowych Statuario