fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Granit brazylijski – dlaczego warto w niego zainwestować?

1.01.2021

Granit brazylijski – dlaczego warto w niego zainwestować?

Jesteś na etapie urządzania domu? Z pewnością sen z powiek spędza Ci mnogość decyzji, jakie musisz podjąć. Kolorystyka, materiały, przeróżne rodzaje tworzyw – na rynku jest tyle wariantów, że faktycznie czasem bardzo trudno wybrać. Zapewne w głowie masz swoją wizję, jednak być może wiele opcji i możliwości, wręcz utrudnia podjęcie ostatecznej decyzji.

Powoduje to u Ciebie mętlik w głowie. Przychodzimy z pomocą: w poniższym artykule przedstawimy zalety granitu brazylijskiego – niesamowicie wytrzymałego materiału, który idealnie sprawdzi się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

Czy płytki z granitu są trwałe?

Jedną z ważniejszych rzeczy w pomieszczeniu jest podłoga. To właśnie ona nadaje „klimat” wnętrzu oraz w dużej mierze styl, który pragniemy uzyskać. Warto zwrócić uwagę na tworzywo z którego będzie wykonana. Niewątpliwą zaletą płytek z granitu brazylijskiego jest trwałość. Granit jest odporny na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. To szczególnie istotne, gdy po podłodze będą biegały małe dzieci, których pomysły czasem mogą niejednego zaskoczyć.

Jeżeli posiadasz czworonoga, także rozważ zastosowanie w swoim domu płytek z granitu brazylijskiego. Pamiętaj o tym, że w domu przyjmujemy gości, urządzamy przyjęcia, imprezy.  Trwałość podłogi to zatem priorytet! Musisz wiedzieć również o tym, że granit jest kamieniem twardszym od marmuru.

Jakie kolory granitu brazylijskiego wybrać?

Zapewne wiesz o tym, że odpowiednio dobrana kolorystyka we wnętrzu jest bardzo ważna. Warto znać zasadę, która mówi o tym, że jasne kolory optycznie powiększają wnętrze i nadają lekkości.

Ciemnie kolory natomiast wyglądają elegancko i gustownie. Potrzebują jednak bardziej przemyślanego wyważenia kolorystycznego. Jeżeli swoje wnętrze chcesz utrzymać w jasnej kolorystyce zwróć uwagę na płytki z granitu brazylijskiego Victoria White.

To polerowane i fazowane płytki utrzymane w ciepłej tonacji. Jasna kolorystyka kamienia stanowi przepiękne tło do kolorów bordo, jasnoszarego i antracytu, które nakrapiane pojawiają się na kamieniu. Polecamy je zarówno do zastosowania w korytarzu, jak i kuchni. Są to pomieszczenia intensywnie użytkowane, zatem płytki muszą być bardzo trwałe. To kompromis między ponadczasowym designem a trwałością materiału.

Płytki granitowe Victora White spełnią oczekiwania najbardziej wymagających osób. Płytki granitowe Giallo Cecili to również propozycja w jaśniejszych tonach, w beżowo-złotym odcieniu (pięknym i ponadczasowym), który znowu jest szalenie popularny we wnętrzach.

Cosmic-Black-L-Antico

Płytki sprawdzą się przede wszystkim tam, gdzie potrzebne jest zastosowanie wysokiej jakości, trwałego materiału. Jeżeli natomiast swoje wnętrze chcesz utrzymać w ciemniej kolorystyce zwróć uwagę na płytki granitowe Cosmic Black L Antico.

To elegancka propozycja dla osób, które nie boją się odważnych decyzji, cenią sobie unikatowość i wyjątkowy design. Wyjątkową propozycją są także płytki Cosmic Black XL. To granit z Brazylii o niespotykanej kolorystyce ze złotymi elementami. Płytki robią niesamowite wrażenie, szczególnie polecamy je jako wybór do większych przestrzeni. Wybierając płytki granitowe, pamiętaj o tym, że materiał jest odporny na zalanie, zabrudzenie.

Jest również łatwy w utrzymaniu w czystości. Warto także trochę czasu poświęcić na odpowiednią impregnację. Niektóre rodzaje płytek granitowych tego wymagają. Po tym zabiegu podłoga pozostanie w stanie nienaruszonym przez wiele lat.

Ponadto impregnacja pozwala wydobyć intensywność koloru oraz kontrast. Płytki z granitu brazylijskiego świetnie sprawdzą się także na tarasach, balkonach lub schodach – czyli wszędzie tam, gdzie potrzeba materiałów o wyjątkowej trwałości. Szare płytki granitowe Cosmic Black M to idealna propozycja dla miłośników szarych, stonowanych wnętrz.

Płytki z granitu brazylijskiego a ogrzewanie podłogowe

Zastanawiasz się nad tym, czy płytki kamienne i ogrzewanie podłogowe to dobry pomysł? Granit z Brazylii świetnie przewodzi ciepło, więc jak najbardziej sprawdzi się przy takim rodzaju ogrzewania. Płytki granitowe sprzyjają długotrwałemu utrzymywaniu się ciepła w pomieszczeniu oraz szybko się nagrzewają. To również zaleta, która przemawia za tym, by takie rozwiązanie wprowadzić w swoim domu.

Cosmic Black XL

Oryginalność granitu brazylijskiego

Czujesz przesyt takich samych, katalogowych wnętrz? Musisz wiedzieć o tym, że granit brazylijski to mniej popularny materiał. Potraktuj to jako zaletę, ponieważ nie zobaczysz go w większości pomieszczeń. Jeżeli cenisz oryginalność, unikatowość we wnętrzu to kolejny argument, który przemawia za zastosowaniem granitu brazylijskiego u siebie.

Brazylijskie materiały nie są często sprowadzane do Polski. Jesteśmy jednymi z nielicznych, którzy podejmują się tego wyzwania. Nasze wieloletnie doświadczenie w branży pozwala na szybką, sprawną i bezproblemową realizację zlecenia.

Wybierając płytki do swego wnętrza, warto zwrócić uwagę także na ten istotny aspekt. Granit z Brazylii to luksus w zasięgu Twojej ręki. Mamy nadzieję, że chociaż trochę przybliżyliśmy Ci zalety granitu brazylijskiego i ułatwiliśmy decyzję, jakie płytki granitowe wybrać.