fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Czy białe kwarcyty to dobry pomysł na blat kuchenny?

1.01.2021

Czy białe kwarcyty to dobry pomysł na blat kuchenny?

Często pytacie nas o to jak sprawdzają się w użytkowaniu te piękne jasne blaty. Przeprowadziliśmy dla Was testy.

Poniżej skrótowy filmik:

https://www.instagram.com/reel/Cx2pzhwMes3/?utm_source=ig_web_copy_link&igshid=MzRlODBiNWFlZA==

Próbkę białego kwarcytu naturalnego podzieliliśmy na 4 części. Element 0 nie był niczym zaimpregnowany. Element A to impregnat nr 1, B to nr 2, a C to nr 3. Przygotowaliśmy produkty takie jak oliwa, woda, ketchup i owoce- akurat jest sezon na maliny. Jak wyglądały testy? Na każdy element nałożyłam te substancje i po chwili część wytarłam. Po to, aby zobaczyć, jak to jest, gdy się od razu wyciera plamy. Zaimpregnowane próbki świetnie sobie poradziły, gdy od razu się wytarło plamy.

Resztę substancji zostawiłam na pełną godzinę na tych elementach. Jak widać na filmie, który musiałam częściowo przyśpieszyć, by się tu zmieścił, różnice są widoczne po godzinie. Niezaimpregnowana próbka wchłonęła od razu wodę i sok z maliny, korzystniej było tu z oliwą, dopiero po chwili zaczęła wnikać. Próbki zaimpregnowane ( tylko raz i to kilka dni wcześniej, żeby się wchłonęło) poradziły sobie znacznie lepiej, ale też różnie. Najlepiej wypadł impregnat nr 1. Nawet po zostawieniu substancji na godzinę prawie nie było śladu. Jedynie oliwa nieco wchłonęła w częściach, tworząc mikroplamki.

Jaki wniosek można z tego wyciągnąć?
Blaty kwarcytowe są piękne, jednak trzeba o nie dbać. Należy je zaimpregnować dobrym środkiem i impregnację powtarzać przynajmniej raz w roku. Jeśli coś nam się rozleje, wytrzyjmy to od razu, a nie czekajmy do końca gotowania, lub końca dnia. Wtedy nie powinno być problemów, a nasze blaty będą piękne latami.

Skrótowy filmik z testami można obejrzeć na naszym profilu @salon_marbella na Instagramie.


Po godzinie, bez impregnatu

……………………………

Po godzinie z impregnatem A

………………………………..

Po godzinie z impregnatem B

……………………….

Po godzinie z impregnatem C

Trochę się wyjaśniło?

Zapraszamy do współpracy. Nie czarujemy. Wyjaśniamy. 😁
P.S. Zrobiłam też próbę na zarysowania z nożem do mięs. Wyszła bardzo dobrze, nie ma śladów po nożu.

Jeśli więc chcecie, żeby wasze blaty z białego kwarcytu były przez lata piękne, pamiętajcie, żeby je zaimpregnować i impregnację powtarzać co roku. Ważne, żeby rozlane substancje wycierać na bieżąco, nie pozostawiać ich na godzinę lub do końca dnia. Wtedy blaty pozostaną nienaruszone. My podpowiemy jakiego środka użyć do jakiego materiału.

Można więc zastosować ten materiał  na blaty kuchenne, ale trzeba pamiętać, by o niego dbać.