fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Eleganckie płyty granitowe, płyta granitowe

1.01.2021

Eleganckie płyty granitowe, płyta granitowe

Współczesny sektor wykończenia wnętrz, w tym projektancki, którzy kierują się zasadą, iż pomieszczenia mają spełniać funkcję estetyczną, praktyczną, a także odznaczać się wytrzymałością, chętnie wykorzystują naturalne materiały. Ich piękno jest niepowtarzalne, a oryginalność formy, jaką można uzyskać, potrafi zaskoczyć. Przede wszystkim elementy kamienne, które stosowane są w celu aranżacji wnętrza, zapewniają ponadczasowy wygląd mieszkania i domu.

Gdzie można wykorzystać kamień naturalny?

Tak na prawdę możliwości dekoracyjne są nieograniczone. W pierwszej kolejności trzeba zwrócić uwagę na charakterystykę tego materiału. Płyty granitowe są bardzo wytrzymałym materiałem, odpornym na wilgoć i wodę.

Dlatego są stosowanie zamiennie dla standardowych płytek ceramicznych. Z tej racji świetnie komponują się z łazienkami. Mogą być wykorzystane w celu wykończenia ścian lub podłogi, zapewniając w ten sposób luksusowy, trwały efekt. Co więcej, są bardzo łatwe w utrzymaniu czystości.

Aranżacja łazienki przy pomocy płytek marmurowych

Coraz częściej spotykanym rozwiązaniem w łazienkach są kabiny prysznicowe bez brodzika. To bardzo wygodne rozwiązanie, zwłaszcza dla osób starszych. Jednocześnie efekt wizualny jest zdumiewający. Przeszklone kabiny, z nowoczesnymi słuchawkami, czy systemem masażowym, który pozwala na relaks tym bardziej prezentują się okazale, im ciekawsze wykończenie podłogi i ścian. Płyta granitowa doskonale sprawdzi się jako efektowne wykończenie.

Jako materiał wodoodporny może stanowić podłoże bezpośrednio pod kabiną prysznicową, która nie posiada brodzika. Jednak tego element należy zaplanować z właściwym wyprzedzeniem. Z uwagi na brak brodzika, w miejscu, gdzie montowana będzie kabina, należy zastosować niewielki spad wraz z kratką odpływową. Pozwala to na lepsze odprowadzanie wody w trakcie prysznica. Płytki granitowe mogą także doskonale komponować się na ścianach łazienek.

O czym warto wiedzieć podczas wyboru płytek granitowych?

Przede wszystkim trzeba mieć świadomość, iż nie istnieją dwie, takie same płytki. Wycinane są z materiału naturalnego, którego kolorystyka i forma kształtowane były w sposób naturalny. Dlatego są tak piękne. W tym również tkwi ich niepowtarzalność.

Niezależnie od tego, w jak wielu miejscach zamontowano płytki granitowe, żadne z pomieszczeń nie będzie wyglądać tak samo. Oczywiście można wykorzystać powtarzalność w postaci ogólnego koloru kamienia.

Wybór płytek granitowych do domu – o czym warto pamiętać?

Tego typu materiał jest piękny sam w sobie. Podczas dokonywania wyboru można zachwycić się poszczególnymi propozycjami, ich wielobarwnością, która przekłada się na doskonały efekt wizualny. Jednak podczas zakupów trzeba mieć na uwadze ogólny charakter mieszkania.

Podczas wyboru płytek, trzeba zwrócić uwagę także na inne elementy dekoracyjne, jak też materiały wykończeniowe. Istotna jest ich kolorystyka, często także faktura. W celu stworzenia harmonijnej, spójnej przestrzeni mieszkalnych, poszczególne elementy muszą ze sobą współgrać.

Płyty granitowe w kuchni – czy to ma sens?

Jedną z ważniejszych przestrzeni w kuchni jest przestrzeń pomiędzy blatem roboczym a szafkami wiszącymi. Z uwagi, iż znajduje się tam także płyta kuchenki, jak też zlew, ściana wymaga odpowiedniego zabezpieczenia.

Dlatego doskonałym pomysłem na aranżację jest wykorzystanie płyty granitowej. Trzeba jednak pamiętać, iż bezpiecznym rozwiązaniem jest wykonanie w pierwszej kolejności montażu mebli, wraz z blatem, a następnie wykończenie ściany. Pozwala to na obliczenie ilości materiału, która będzie potrzebna do tego celu.

Płyta granitowa jako element dekoracyjny w salonie

Pokój dzienny to przestrzeń reprezentatywna, w której znajduje się także kilka stref, takich jak wypoczynkowa. Aranżacja fragmentu ściany przy użyciu płyt granitowych, pozwoli na stworzenie oryginalnego wnętrza, bardzo eleganckiego, które wpisuje się w klasyczną formę salonu. Co więcej, ułatwi to rozgraniczenie poszczególnych stref, jak jadalniana, czy relaksacyjna.