fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Blat kamienny do kuchni

1.01.2021

Blat kamienny do kuchni

Blat kuchenny jest najczęściej używaną częścią kuchni. Odpowiedni blat roboczy zadecyduje o trwałości całej kuchni, ponieważ korzystasz z niej przez cały czas, nawet w nocy.

Blat kuchenny to specyficzny stół, przy którym nikt nie jada, ale który karmi wszystkich; przejmuje on na siebie ciężar procesu gotowania. Ludzie toczą się po niej, uderzają w nią, rozlewają na nią różne rzeczy i, co częstsze, tną na niej.

Dlatego blat kuchenny musi być nie tylko piękny, ale również trwały, odporny na wilgoć i solidny. Wszystkie te parametry zapewniają jej trwałość. To, co przechodzi przez blat kuchenny, trafia na nasze talerze i do nas.

Jak wybrać blat kamienny do kuchni?

Blaty kuchenne może występować w różnych rozmiarach, z różnych materiałów źródłowych i w różnych cenach, jakie trzeba za nie zapłacić. Przyjrzyjmy się bliżej różnym rodzajom blatów roboczych i spróbujmy znaleźć idealną równowagę pomiędzy tymi parametrami.

Materiał i skład to plastik, laminat, kamień naturalny marmur, granit lub kamień sztuczny, akryl, jak również aglomeraty, drewno naturalne i metal, a nawet szkło.

Szerokość z reguły odpowiada głębokości blatu kuchennego. Standardowa szerokość wynosi 60 cm. Chociaż czasami szerszy blat może być zamówiony, aby wystawał ponad fronty kuchenne, lub węższy, aby zaoszczędzić przestrzeń kuchenną.

Grubość waha się od 2 do 7 cm. Standardowa grubość blatu roboczego wynosi od 4 do 6 cm. Grubość zależy od preferencji użytkownika i materiału.

blaty kuchenne

Podsumowanie – jaki blat roboczy wybrać?

Blaty robocze do kuchni z kamienia sztucznego

Blaty kuchenne powinny być wytrzymałe mechanicznie, zmywalne i odporne na bakterie. Inteligentne rozwiązanie – blaty z kamienia syntetycznego, solidne, piękne, przyjazne dla środowiska i zaprojektowane dla każdego gustu, stylu i budżetu.

Nowoczesne materiały syntetyczne posiadają wszystkie te same doskonałe właściwości, co skała naturalna. Są one odporne na agresywne środowisko i higieniczne, mogą być stosowane w restauracjach, szpitalach, salonach kosmetycznych i kuchniach.

Skład substancji jest całkowicie bezpieczny dla ludzi, a jej stosowanie jest zatwierdzone przez Sanitarną Służbę Epidemiologii Federacji Rosyjskiej.

blat do kuchni

Jaki materiał powinienem wybrać na blat kuchenny?

Wybór powinien oczywiście opierać się na najlepszym stosunku jakości do ceny. Każda firma oferuje swoje własne ceny za materiał. Sztuczne produkty nie różnią się zbytnio pod względem właściwości, ale pewne różnice występują. Zastanów się nad nimi:

Dokonując zakupu, oczywiście zastanawiasz się, którego z producentów lepiej preferować? Będziesz musiał dowiedzieć się, cechy, zalety i wady każdego z nich.

Nierzadko ludzie preferują takie materiały jak Corian lub Traystone ze względu na ich pozytywne właściwości. Kamienie te dobrze komponują się z niemal każdym materiałem.

Super wytrzymały klej użyty do produkcji sprawia wrażenie, że duży, złożony element jest wykonany z jednego litego materiału. Kolorystyka jest w stanie zaspokoić każdy wymagający gust i pasuje do każdego wnętrza.

Blaty kuchenne – wybierz kamienny blat

Polscy producenci wystawiają kamienie po niższej cenie. Ich jakość nie jest gorsza od zagranicznych, a przez to stały się bardziej przystępne cenowo, zajęły mocną pozycję na rynku materiałów budowlanych. Pamiętaj, aby zwrócić uwagę na gwarancję sprzedawcy.

Uzyskaj poradę i zadzwoń do projektanta na stronie Salonmarbella.pl w celu pomiaru, możesz wypełnić formularz lub zamówić bezpłatną rozmowę przychodzącą. Mamy bardzo duży wybór blatów kuchennych. Blat granitowy jest najlepszy na gorące naczynie.