fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Mozaiki marmurowe są najpiękniejsze

1.01.2021

Mozaiki marmurowe – co warto o nich wiedzieć

Od wieków marmur wykorzystywany był w starożytnej Grecji, Turcji czy Włoszech do tworzenia pięknych mozaik. Wiele z nich przetrwało do dziś i ciągle zachwycają. Wakacje są właśnie tym okresem gdy zmęczeni południowoeuropejskim słońcem na plaży szukamy cienia w starożytnych świątyniach, czy ruinach. Często właśnie wtedy dostrzegamy te misterne dzieła sztuki, które oparły się znakowi czasu.

 

Mozaiki z marmuru we własnym domu, mieszkaniu, biurze.

I pada pytanie. Czy mogę to piękno przenieść do siebie, do swojego domu? Oczywiście. Wystarczy tylko dobrze zaplanować i wybrać mozaikę odpowiednią dla siebie. Obecnie styl marmurowych mozaik zmienił się, są one przygotowywane z powtarzalnych elementów – kostki, oktagony, jodełki, plastry miodu, cegiełki – bardziej tworzą regularny wzór niż obraz, rysunek.

Gdzie można wykonać indywidualne projekty na zamówienie?

Nie oznacza to jednak że tradycyjna mozaika odeszła w zapomnienie, jest w Polsce artysta Lubosz Karwat, który realizuje indywidualne projekty. Efekt jest fantastyczny i niepowtarzalny: http://www.karwat-mozaika.pl/

Współczesne mozaiki z marmuru.

Współczesne mozaiki marmurowe inspirowane są klasycznymi wzorami oraz bardziej nowoczesnym designem. Dla każdego coś pięknego. Króluje marmur Bianco Carrara, który jest bazą do wprowadzania innych kolorów w łazience. Podstawowe wzory to:

Mimo że ceny nie są najniższe, to jednak w porównaniu z płytką ceramiczną, czy gresową udającą marmur, mozaika marmurowa lub z innego kamienia naturalnego wypada korzystnie. Poza tym mozaika kamienna może być tylko akcentem, dodatkiem w łazience lub kuchni. Wystarczy sam brodzik lub fartuch kuchenny i już pomieszczenie znacznie zyskuje na elegancji, dzięki marmurowej mozaice. W razie pytań zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego.