fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Mozaiki marmurowe są najpiękniejsze

1.01.2021

Od wieków marmur wykorzystywany był w starożytnej Grecji, Turcji czy Włoszech do tworzenia pięknych mozaik. Wiele z nich przetrwało do dziś i ciągle zachwycają. Wakacje są własnie tym okresem gdy zmęczeni południowoeuropejskim słońcem na plaży szukamy cienia w starożytnych świątyniach czy ruinach. Często właśnie wtedy dostrzegamy te misterne dzieła sztuki, które oparły się znakowi czasu.

I pada pytanie. Czy mogę to piękno przenieść do siebie, do swojego domu? Oczywiście. Wystarczy tylko dobrze zaplanować i wybrać mozaikę odpowiednią dla siebie. Obecnie styl marmurowych mozaik zmienił się, są one przygotowywane z powtarzalnych elementów – kostki, oktagony, jodełki, plastry miodu, cegiełki – bardziej tworzą regularny wzór niż obraz, rysunek.

Nie oznacza to jednak że tradycyjna mozaika odeszła w zapomnienie, jest w Polsce artysta Lubosz Karwat, który realizuje indywidualne projekty. Efekt jest fantastyczny i niepowtarzalny: http://www.karwat-mozaika.pl/

Współczesne mozaiki inspirowane są klasycznymi wzorami oraz bardziej nowoczesnym designem. Dla każdego coś pięknego. Króluje marmur Bianco Carrara, który jest bazą do wprowadzania innych kolorów w łazience. Podstawowe wzory to:

Mimo że ceny ni są najniższe to jednak w porównaniu z płytką ceramiczną czy gresową udającą marmur, wypada korzystnie. Poza tym mozaika może być tylko akcentem, dodatkiem w łazience lub kuchni. Wystarczy sam brodzik lub backsplash w kuchni i już pomieszczenie znacznie zyskuje na elegancji, dzięki marmurowej mozaice.