fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Najnowsze trendy – mozaika marmurowa

1.01.2021

Gdzie sprawdzi się mozaika marmurowa?

Urządzając własne mieszkanie, czy dom, zwracamy dużą uwagę na dobór nie tylko dodatków, ale i podstawowego wykończenia wnętrz. Na rynku dostępnych jest tyle przeróżnych materiałów i nowoczesnych rozwiązań, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Przez wnętrze wyrażamy siebie – swoje poczucie estetyki, zainteresowania, podejście do natury. Wybór materiałów wykończeniowych mówi dużo o naszym charakterze i statusie. Urządzanie domu to już nie tylko: „żeby było wygodnie i łatwo”. Dużą uwagę poświęcamy miejscu, gdzie spędzamy czas wolny, relaksujemy się, zapraszamy gości. Coraz częściej zatrudniamy specjalistów do zaprojektowania nawet pojedynczych pomieszczeń, aby efekt końcowy spełniał nasze oczekiwania.

Kamień naturalny idealny do wnętrz.

Jeśli chcemy się wyróżnić, zaakcentować niepowtarzalność w swoim wnętrzu, warto sięgnąć po kamień naturalny, który z reguły jest niepowtarzalny. Świetnym rozwiązaniem są tu mozaiki marmurowe, których zazwyczaj nie trzeba bardzo dużo, by upiększyć wnętrze. Mozaika jest jak biżuteria dla domu. Dobrze dobrana, nawet w niewielkiej ilości pozwoli osiągnąć niesamowity efekt. Zachęcamy do stosowania kamienia naturalnego, można osiągnąć dzięki niemu rewelacyjne rezultaty dekoracyjne.

Dostępne wzory mozaiki marmurowej.

Dostępne wzory mozaiki to już nie tylko hexagony, jodełka, czy kostki.  Można wybrać mozaiki łączące kilka kolorów lub odcieni, lub ciekawy wzór. Wariacją na temat hexagonów są np. Hexalongi – wydłużone hexagony, widoczne na zdjęciu poniżej. Można je układać zarówno wydłużoną częścią w pionie, jak i w poziomie.

Hexalong Dolomite

 

Innym urozmaiceniem może być rozmiar hexagonów. Np. mogą być większe od standardowych, jak Hexagony Premium.

 

Hexagony Premium Bianco Carrara

Hexagony Premium Bianco Carrara

 

 

mozaika marmurowa

Hexagony o standardowym rozmiarze

Mozaiki Palermo i Katania

Przykłady mozaiki marmurowej łączącej różne kolory mogą być mozaiki Palermo i Katania z kolekcji www.salonmarbella.pl

Mozaika Palermo

 

Mozaika marmurowa Rimini, Milan, Lovorno

Kolejnym ciekawym wzorem jest mozaika kamienna Rimini, która świetnie by się sprawdziła na podłodze w holu, kuchni lub łazience. Równie ciekawa, choć bardziej klasyczna jest mozaika Milan. Kolejny ciekawym wzorem, który z pewnością nas wyróżni jest wzór Lovorno.

Milan

LIVORNO 

Livorno

Rimini

Rimini

 

W jakich jeszcze pomieszczeniach można zastosować marmurowe mozaiki?

Mozaika kamienna jest stosowana nie tylko w łazience, czy kuchni. Kreatywny projektant zastosuje ją np. w przedpokoju na ścianie, w jadalni  lub w sypialni. Przeznaczenie mozaiki można pozostawić własnej fantazji, pamiętając jedynie, że marmury w naszym klimacie powinny być stosowane wewnątrz budynku. Przykład zastosowania mozaiki marmurowej w sypialni i przedpokoju można znaleźć tutaj:https://salonmarbella.pl/realizacje/jodelka-bardiglio-realizacja/

Natomiast mozaika zastosowana w jadalni znajduje się tutaj: https://salonmarbella.pl/realizacje/mozaika-flower-bc-thassos/

Mozaika Flower

Jak widać wybór wzorów i kolorów jest już znaczny, każdy może znaleźć coś dla siebie i na każdy rodzaj powierzchni. Mozaika z marmuru to bardzo uniwersalny materiał budowlany i dekoracyjny. W razie pytań zadzwoń do nas lub napisz na nasz adres e mail.

Warto też poszukać inspiracji na np. Instagramie:  wpisując: #salon_marbella, #mozaika_marmurowa