fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Płyty z kamienia

1.01.2021

Płyty z kamienia

Pełnowymiarowe płyty kamienne są uniwersalnym materiałem budowlanym wykonanym z bloków skalnych. Za ich pomocą można pokrywać różne powierzchnie o wysokiej jakości i trwałości, co jest szczególnie istotne w przypadku konieczności pokrycia dużych powierzchni. W ten sposób można uzyskać ciągły i niepowtarzalny naturalny wzór.

Jeśli wybierzesz płyty z kamienia naturalnego do dekoracji zewnętrznej, architektury krajobrazu lub ścieżek, możesz być pewien, że będą one nie tylko atrakcyjne w wyglądzie i doskonale pasują do zespołu architektonicznego, ale także będą wiernie służyć przez długi czas.

Płyta kamienna jest doskonałym materiałem brukowym, który idealnie nadaje się zarówno do podłóg wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Zalety i cechy płyt kamiennych – Płyty kamienne

Gładka płyta kamienna w przeciwieństwie do płyt z betonu, asfaltu czy cegieł ma szereg zalet, które decydują o jej dużym zapotrzebowaniu wśród użytkowników. Należą do nich następujące charakterystyczne cechy płyt kamiennych:

 

Płytki ścienne z naturalnego marmuru – walory estetyczne

Marmur jest jednym z najbardziej poszukiwanych kamieni w nowoczesnych wnętrzach. Materiał ten posiada wyjątkowe parametry wizualne, które są powodem jego popularności wśród projektantów wnętrz.

Kolejnym powodem, dla którego warto zwrócić uwagę na marmur, jest nowoczesna technologia obróbki, która pozwala na tworzenie nawet najcieńszych płyt kamiennych o grubości zaledwie 6-10 milimetrów.

Stąd możliwość zaoszczędzenia na dość drogim materiale i staranne zagospodarowanie przestrzeni. Rozważ wszystkie zalety i wady marmuru jako płyty ściennej dla Twojego domu.

 

Korzyści płynące z zastosowania płyt marmurowych

Tak więc, jedną z głównych cech tego typu wykończenia jest jego całkowita naturalność. Od tysięcy lat ludzie cenili i pielęgnują marmur, ozdabiając nim królewskie pałace i szlacheckie posiadłości. Dziś sytuacja się nie zmieniła.

Tak jak poprzednio, technologia produkcji płyt marmurowych zakłada brak jakichkolwiek zanieczyszczeń, więc kamień jest tylko naturalny, co wskazuje na jego bezpieczeństwo ekologiczne i czystość.

Drugim ważnym punktem jest strona estetyczna. Niewielu jest ekspertów, którzy mogliby się spierać o piękno marmuru. Jest to kamień półprzezroczysty, lekki i prawie nieważki. Potrafi powiększyć granice nawet niewielkiego pomieszczenia, czyniąc je lżejszym i bardziej przestronnym.

 

Dodatkowo, dzięki ogromnej ilości odcieni, od śnieżnobiałych po bladoróżowe, a nawet ciemne żyłkowane, projektanci tworzą we wnętrzach niesamowite kontrasty, doprowadzając całość do perfekcji.

Wszechstronność to kolejna pozytywna cecha, której nie można pominąć. Doświadczeni renowatorzy rzadko stosują tylko jeden rodzaj marmuru. Często kamienie o różnych fakturach i kształtach są wykorzystywane do podkreślenia stref funkcjonalnych i aranżacji odcieni. Ponadto, marmur dobrze łączy się z innymi materiałami, takimi jak drewno, metal, polimery, cegły, itp.

Z jakich kamieni są wykonane płyty – uszkodzenia mechaniczne to rzadkość

Płyty kamienne wykonane są z różnych rodzajów kamieni, z których każdy ma swoje indywidualne cechy, a także różnorodność kolorów i wzorów. Największą popularnością cieszą się płyty granitowe , solidna i estetyczna skała.

 

Przewaga granitowych płyt chodnikowych tłumaczy się ich następującymi cechami:

Kup płyty kamienne naturalnego

Masz doskonałą okazję na zakup płyt kamiennych doskonałej jakości w przystępnej cenie bezpośrednio od producenta – firmy salonmarbella.pl. Zwracamy uwagę na szeroką gamę wysokiej jakości produktów, wśród których z pewnością znajdziesz dokładnie to, czego potrzebujesz.

Aby zakupić konkretny produkt i uzyskać odpowiedzi na związane z nim pytania, możesz skontaktować się z menedżerami firmy pod numerem telefonu kontaktowego. Doświadczeni specjaliści doradzą szczegółowo i pomogą dobrać odpowiednie płyty kamienne. Możesz kupić interesujące Cię produkty z dostawą na terenie całej Polski.