fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Marmur Statuario. Co warto wiedzieć na temat tego budulca?

1.01.2021

Marmur Statuario. Co warto wiedzieć na temat tego budulca?

Marmur to z pewnością jeden z najbardziej szlachetnych i najpiękniejszych materiałów budowlanych, a jedna z jego odmian, tzn. marmur Statuario, pozwala zapewniać wyższy poziom estetyczny niż w przypadku większości potencjalnych alternatyw. Jego delikatność jest podkreślana przez kompozycję szarych linii, które z wdziękiem przeplatają się na jasnym tle  białego kamienia. Te subtelne linie szarości przecinają się i splatają, jak już wspomnieliśmy, z pięknym, delikatnym odcieniem bieli, tworząc interesujący wzór.

Marmur Statuario. Dlaczego warto zdecydować się na takie rozwiązanie?

Marmur Statuario zasługuje na uwagę ze względu na swoją niezwykłą subtelność. Spójna siatka linii, w różnych odcieniach szarości, przecina białe tło, nadając życie marmurowi. Materiał ten charakteryzuje się ogromnym wręcz potencjałem estetycznym, a linie kamienia przypominające neurony w stanie stałej synapsy nadają mu unikalny charakter.

W takiej sytuacji nie powinno właściwie nikogo dziwić to, że elementy wykonane z wykorzystaniem marmuru Bianco Statuario cieszą się powszechnym zastosowaniem, sprawdzając się w różnych stylach designu wnętrz.

Biały marmur Statuario to wyjątkowa jakość, co bez wątpienia ma spory wpływ na ostateczny efekt ozdobny.

statuario venato h2

Marmur Statuario. Co wpływa na koszt wykończenia z użyciem tego marmuru?

Generalnie, można wyróżnić kilka kluczowych czynników, które wpływają na koszty marmuru Statuario:

W jaki sposób dostarcza się na rynek marmur Statuario?

Po przetransportowaniu bloków marmuru Statuario Venato z kopalni do fabryki rozpoczyna się szereg procesów: przesianie bloków → piłowanie i obróbka dużych płyt → klejenie i polerowanie tyłu siatki → przesianie dużych płyt → komputerowa obróbka efektów tekstury → potwierdzenie składu na miejscu → szlifowanie i polerowanie krawędzi → ochrona z sześciu stron → etykietowanie produktu, pakowanie, itp.

Przeważnie producenci takiego marmuru wykorzystują krążącą wodę opadową, aby zaoszczędzić koszty i spełnić normy dotyczące ochrony środowiska. Produkty chemiczne używane w obróbce kamienia przenikają w wodę (chodzi tu w szczególności o barwniki do kamienia, wosk do polerowania kamienia itp.). Te substancje chemiczne nie wpływają znacząco na normalny kamień czarny lub beżowy. Jednak w przypadku wapiennego kamienia, który jest biały jak śnieg i ma miękki skład, istnieje duże ryzyko w postaci nieodwracalnego zanieczyszczenia powierzchni.

Woda używana do przetwarzania płyt i płytek z białego marmuru Statuario musi być wodą z kranu. Biały marmur Statuario Venato H2 jest biały jak śnieg, zawiera liczne drobne kryształki, a połysk powierzchni jest niezwykle wysoki. Połamane, niezależnie od tego, jak zostaną naprawione na miejscu, nadal będą mieć ślady pęknięcia. Jeśli instalacja na miejscu stosuje proces klejenia na mokro do budowy, biały kamień łatwo powróci do alkaliczności przy pęknięciu.

Po wycięciu bloku kamienia Statuario z przeznaczeniem na dużą płytę musi on zostać natychmiastowo docięty, wypolerowany i podklejony, aby zminimalizować ryzyko pękania podczas obróbki i instalacji. Blat marmurowy Statuario ma miękki charakter, a po zainstalowaniu istnieje wysokie ryzyko zanieczyszczenia. Dlatego też ten biały marmur musi być chroniony z sześciu stron przed opuszczeniem fabryki, do tego stosuje się specjalne impregnaty.

blat marmurowy statuario

Biały marmur. W jakich wnętrzach się sprawdzi?

Biały marmur to materiał, który zachwyca swoją elegancją i ponadczasowością. Jest to kamień od wieków wykorzystywany w budownictwie oraz dekoracji wnętrz. Jego jasny kolor i charakterystyczne linie nadają mu niepowtarzalnego uroku i klasy. Biały marmur może być wykorzystany w różnych pomieszczeniach i na różne sposoby, w zależności od stylu oraz upodobań. Oto kilka propozycji, jeśli zastanawiasz się nad tym, do jakich wnętrz biały marmur będzie wprost idealny:

Rzecz jasna, wyżej wymienione to tylko niektóre z pomysłów, do jakich wnętrz nada się biały marmur. Jest to materiał, który pasuje do każdego stylu i każdego pomieszczenia, pod warunkiem, że jest odpowiednio dobrany i zaaranżowany. Biały marmur to gwarancja elegancji, ponadczasowości i klasy. Tutaj znajdziesz jeszcze inny rodzaj – Statuario Molto Venato oraz na rezydencję w Irlandii z tego kamienia: https://salonmarbella.pl/realizacje/rezydencja-w-irlandii/.