fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Łazienka marmurowa

1.01.2021

Łazienka marmurowa, szlachetne marmurowe wnętrze

Komfortowa łazienka marmurowa może znacząco poprawić jakość życia. Wysokiej jakości ładunek energii i dobrego nastroju o poranku oraz pełen relaks przed snem mogą zmniejszyć negatywne skutki codziennego stresu i utrzymać zdrowie. Każdy ma swoje wyobrażenia na temat idealnego wnętrza dla tego pomieszczenia.

Niektórym zależy na maksymalnym komforcie, inni wolą cieszyć się luksusem. Jeśli chcesz, aby to był model wyrafinowania, królewskiej wielkości, zobacz zdjęcia marmurowych łazienek. Pozwolą Ci one docenić zalety tej konstrukcji.

Calacatta Luccicioso XL - pasy

Cechy charakterystyczne wzornictwa marmurowego

Od czasów starożytnych marmur był uważany za najlepszy materiał do dekoracji obiektów stałych. Błyszczała na podłogach, ścianach pałaców cesarskich, komnatach królewskich, domach dostojników. Współczesna moda stawia na luksus, co zapewniło marmurowi nowy wzrost popularności.

Zastosowanie tego materiału zapewnia, że wnętrze jest w pełni zgodne z trendami mody.

Marmur jest:

Bianco Carrara MS

Kamień ma wiele kolorów. Może służyć nie tylko do dekoracji, ale także do skutecznej korekty pomieszczenia. Ten lekki, błyszczący materiał optycznie powiększa pomieszczenie i daje poczucie swobody i przestronności.

W przypadku małej łazienki jest to duży plus. W dzisiejszym asortymencie znajdują się różne płytki łazienkowe z marmuru. Może być stosowany do podłóg, ścian i ekranów. Kamień naturalny dobrze łączy się z różnymi rodzajami materiałów.

Marmur w łazience – stylowa marmurowa łazienka

To sprawia, że możliwe jest wdrożenie różnych kreatywnych pomysłów, aby włączyć płytki marmurowe w łazience, urządzone w stylu klasycznym i współczesnym.

Niezależnie od wariantu zastosowania tego materiału, nada on wnętrzu arystokratyczny, szacowny wygląd. Wystarczy obejrzeć zdjęcia projektów marmurowych łazienek, aby uświadomić sobie, że takie pomieszczenie będzie godną ozdobą nowoczesnego domu.

Zalety i wady marmuru

Walory estetyczne marmuru są niezaprzeczalne. Ale łazienka jest specyficznym pomieszczeniem, w którym panują trudne warunki i musi być utrzymywana w absolutnej czystości. Jest to ważne nie tylko dla urody, ale i dla higieny.

Przed rozpoczęciem urządzania wnętrza z marmuru należy zapoznać się nie tylko z zaletami, ale także z wadami tego materiału. Marmur jest drogi, więc należy zachować ostrożność przy jego zakupie.

Płytki, blaty marmurowe w łazience mają kilka ważnych zalet

Materiał marmurowy jest :

Marmur posiada pory, które umożliwiają cyrkulację powietrza. Zapewnia zdrowy mikroklimat w pomieszczeniu. Wilgoć i wysokie temperatury nie mają negatywnego wpływu na kamień.

Paleta kolorów dostępna jest w kolorach: niebieskim, brązowym, zielonym i czarnym. Dzięki temu można nie tylko precyzyjnie dobrać materiał do wykończenia, ale także stworzyć z płytek marmurowych do łazienki ornamenty i panele.

Wysoka cena marmuru może być uważana za wadę. Ale jego koszt zwraca się z długą żywotnością, niesamowitą urodą wnętrza. Materiał ten ma również inne wady, na które warto zwrócić uwagę.

Bianco Carrara #2cm

Wybierz solidny marmur do swojej łazienki

Pomimo wysokiej trwałości, może ulec uszkodzeniu pod wpływem czynników mechanicznych. Na marmurowym blacie łazienkowym, płytki mogą pojawić się odpryski, pęknięcia, jeśli upuścisz na nie ciężkie przedmioty.

Kamień musi być odpowiednio pielęgnowany. Należy ją chronić, stosować specjalne środki uszczelniające. Do usuwania plam nie należy używać domowych środków chemicznych zawierających aktywne składniki. Do usuwania plam należy używać mydła.

Kiedy kosmetyki, perfumy powinny być natychmiast usunięte, w przeciwnym razie substancje te wnikają w pory, pozostając w kamieniu.

płytki podłogowe marmurowe

Marmur we wnętrzach łazienek

Marmur nadaje wnętrzu reprezentacyjny, elegancki wygląd. Można obejrzeć zdjęcia marmurowych łazienek, aby przekonać się o jego wysokich walorach estetycznych. Nie należy jednak stosować go w nadmiarze.

Jeśli ściany, podłoga i meble będą ozdobione tym materiałem, łazienka może okazać się zbyt zimna, niewygodna. Konieczne jest, aby rozważyć wszystkie opcje wykorzystania marmuru we wnętrzu, aby wybrać 1-2 techniki, aby dać wyrafinowanie i majestatyczność.

Dobre zastosowanie marmuru w łazience:

Wybór zależy od osobistych pomysłów na wygodną łazienkę, możliwości finansowych. Uwzględnia się również powierzchnię i układ pomieszczenia. Należy zauważyć, że układanie płytek marmurowych lepiej powierzyć wykwalifikowanemu specjaliście.

Praca z tym materiałem wymaga umiejętności i doświadczenia. Istnieje ryzyko uszkodzenia drogich płytek, ułożenia ich złej jakości i powstania dużej ilości odpadów.