fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Płytki Calacatta do łazienki

1.01.2021

Płytki Calacatta do łazienki

Właśnie kupiłeś swoje wymarzone mieszkanie i zastanawiasz się nad wyborem płytek łazienkowych? A może remontujesz mieszkanie i szukasz ładnych, schludnych, a także trwałych materiałów do wykończenia łazienki? Koniecznie sprawdź płytki do łazienki z kamienia naturalnego, polecamy marmur Calacatta.

Płytki te wykonane są z wysokiej jakości materiału, a dzięki połączeniu precyzji wykonania z jakością, stanowią dobrą alternatywę dla droższych odpowiedników dostępnych na rynku. Sprawdź poniższy tekst, aby dowiedzieć się, dlaczego właśnie ten produkt warto wziąć pod uwagę podczas zakupu płytek do łazienki.

Czym są płytki  Calacatta?

Marmur jako materiał dekoracyjny w pomieszczeniach ma swój początek od antyku. Jednak użycie prawdziwego marmuru w postaci dużych płyt o grubości 2 cm na podłodze, czy na ścianach nie należy do najłatwiejszych. Spore koszty wydobycia, obróbki i transportu slabów- dużych płyt tego kamienia, jego instalacji, sprawiają, że marmur jest ekskluzywnym materiałem. Inaczej sprawa się ma, jeśli chodzi o płytki Calacatta.

Dzięki nowatorskiej technice pozyskiwania i obrabiania kamienia możemy cieszyć się pięknymi oraz tańszymi płytkami marmurowymi nie tylko w produkcji, ale i w użytkowaniu. Płytki cięte są z tego samego rodzaju kamienia, rozcinanego na cieńsze warstwy. Obniża to koszty materiału, ale i wagę płytek, co za tym idzie ceny transportu.

Standardowe grubości tych płytek to już nawet tylko 1 cm, a nie 2 lub 3 cm. Wymiary standardowe z włoskich fabryk, bazują na wymiarze 1 stopy, czyli 30,5 cm to miara podstawowa i tak są płytki 30,5 x 30,5cm, 30,5 x 61cm, 61x 61cm. Waga 1 m2 płytek marmurowych w grubości 1cm to już niecałe 30kg, w porównaniu do slabów o grubości 2cm – prawie 60kg na 1m2, to duża różnica przy planowaniu obciążenia stropów.

Wszystkie rodzaje i kolory marmuru powstają pod ziemią w wyniku naturalnych procesów, gdzie osady wapienia przekształcają się w piękne pokłady marmuru żyłkowatego, prążkowanego i barwionego. Marmur wykorzystywany do produkcji płytek Calacatta pochodzi z jednego kamieniołomu, który znajduje się w Toskanii we Włoszech.

Wydobywany tam marmur ma zazwyczaj szerokie szare smugi, które często są nieregularne. Dzięki temu wygląd płytek jest uderzający, atrakcyjny, a jednocześnie ponadczasowy. Calacatta wśród włoskich marmurów charakteryzuje się lekko ciepłym odcieniem bieli w tle.

Przewaga dzięki jakościowemu wykonaniu

Płytki marmurowe Calacatta znajdą Państwo zarówno w różnych natężeniach smug, jak i w różnych odcieniach kolorów. Dostępne są płytki w różnych wymiarach, a także o różnej strukturze. Znajdą Państwo zarówno piękne płytki błyszczące, jak i oryginalnie wyglądające płytki matowe. Pogrubione żyłki płytek tworzą potężny efekt i wyglądają szczególnie okazale w białych, otwartych łazienkach, ale sprawdzą się także w tych niewielkich.

Właściwe oświetlenie pozwala w pełni wyeksponować ich piękno i wykorzystać odpowiednio marmurową łazienkę. Jakość. To jest to, na co zwraca się szczególną uwagę podczas obróbki kamienia Calacatta. Mogą być Państwo pewni, że płytki tej marki nie tylko będą się świetnie prezentowały przez długi czas, ale także posłużą Wam przez bardzo długi okres.

Dlaczego warto postawić na płytki Calacatta?

Wybór płytek łazienkowych Calacatta gwarantuje nie tylko doskonały design, ale i komfort użytkowania. Płytki marmurowe nie mają pod spodem warstwy cementowej, nawet, jeśli płytka się ukruszy, nie wyjdzie inny kolor od spodu, kamień w głębi jest taki sam. Po wielu latach użytkowania, można go po prostu przepolerować specjalną maszyną i kamień naturalny odzyska blask.

Płytki Calacatta to synonim luksusu. Oszałamiające naturalne wzory sprawią, że poczujesz się we własnym domu jak w pałacu, który posiada bogate, zdobione łazienki. Wygląd płytek jest wyjątkowy, a ich detale dodają elegancji i wyrafinowania każdemu domowi. Modna i jednocześnie innowacyjna płytka dekoracyjna Calacatta wprowadzi do asortymentu Waszego domu stylowy rozmach, dając możliwość stworzenia czegoś o nieco innej stylistyce i strukturze.

Jakie wybrać płytki do łazienki

Płytki łazienkowe calacatta są zalecane do zastosowań wewnętrznych, dlatego idealnie nadają się do każdej łazienki. Do Państwa dyspozycji mamy  szereg modeli płytek łazienkowych i mozaiki do wyboru. Każdy z nich charakteryzuje się inną formą wykonania i charakterystyką. Poniżej pięć najważniejszych z nich:

Przedstawia Państwu wiele wariantów oszałamiających marmurowych wzorów, dzięki czemu istnieje wiele możliwości stworzenia zróżnicowanego i interesującego naturalnego efektu, zarówno na ścianie, jak i na podłodze łazienki. Płytki te wniosą do każdej łazienki dużo światła oraz dodadzą dużo energii, która zachwyci Wasze zmysły. Warto w nie zainwestować, ponieważ będą one stanowiły doskonałą opcję dla metamorfozy lub po prostu zaprojektowania łazienki. Sprawdźcie sami.

Płytki Calacatta to naturalny wybór dla miłośników stylu. Płytki łazienkowe Calacatta natychmiast podniosą i ożywią wystrój każdej łazienki. Mają piękne wzory i są dostępne w wielu wariantach, także każdy znajdzie odpowiedni wariant dla siebie. Te wyjątkowe płytki ścienne oraz podłogowe do łazienki, zostały stworzone przez naturę, człowiek jedynie je pociął i obrobił tak, by wydobyć ich najlepsze cechy.

Hexagon Calacatta Fusion mat