fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Ciepłe kremowe barwy wracają do wnętrz – wybierz płytki marmurowe do domu

1.01.2021

Ciepłe kremowe barwy wracają do wnętrz – wybierz płytki marmurowe do domu

Ostatnio coraz popularniejsze stają się ciepłe, kremowe barwy we wnętrzach. W odróżnieniu od chłodnych szarości, które były modne w ostatnich latach, ciepłe, kremowe barwy nadają wnętrzu przytulnego charakteru i tworzą ciepłą atmosferę. Wiele osób ceni sobie tę delikatną, subtelną tonację za jej uniwersalność i elegancję.

Kremowe barwy pasują do różnych stylów wnętrz, od skandynawskiego minimalizmu po elegancki glamour. Wiele osób decyduje się na dodanie kremowych akcentów poprzez wybór odpowiednich dodatków czy też mebli w tym kolorze.

Czym właściwie są płytki marmurowe?

Płytki marmurowe to rodzaj płytek wytwarzanych z naturalnego kamienia marmurowego. Są one cenione za swoją elegancję i trwałość. Płytki marmurowe są dostępne w różnych kolorach i wzorach, w zależności od rodzaju marmuru, z którego są wytwarzane. Można je stosować na ścianach i podłogach w różnych pomieszczeniach, takich jak salon, kuchnia, łazienka czy przedpokój.

Płytki marmurowe są wysoce trwałe i łatwe w utrzymaniu, dzięki czemu są popularnym wyborem do wielu wnętrz. Należy jednak pamiętać, że marmur jest kruchy i może się łatwo rysować, dlatego należy go odpowiednio konserwować i chronić przed uszkodzeniami – np. podklejając nogi mebli filcowymi podkładkami – jest to proste, a  bardzo praktyczne rozwiązanie.

Płytki marmurowe są również dość drogie w porównaniu do innych rodzajów płytek, dlatego niektórzy decydują się na ich imitację w postaci płytek ceramicznych lub kamienia sztucznego, choć ostatnio ceny dostępnych na rynku płytek ceramicznych udających wzory marmuru przekraczały ceny prawdziwego marmuru.

Producenci tłumaczyli to faktem, że ceramika jest bardziej trwała, natomiast nie jest to do końca prawdą. Drobne uszczerbienia, które zdarzają przy normalnym użytkowaniu, np. wskutek upuszczenia czegoś ciężkiego na podłogę wypadają na korzyść marmuru.

W przypadku ceramiki zostaje uszkodzona warstwa wierzchnia, która odpryskuje lub pęka i widzimy odprysk w kolorze cementu, nawet jeśli płytki były białe. Natomiast w przypadku marmuru ten sam odprysk zazwyczaj bywa minimalny, bo zwarta struktura kamienia naturalnego chroni go, w dodatku powstałe uszczerbienie będzie w tym samym kolorze, co wierzch kamienia.

Jak wybrać odpowiednie płytki marmurowe?

Przed wyborem płytek marmurowych warto zwrócić uwagę na kilka ważnych kwestii. Po pierwsze, sprawdź jaki styl wnętrzarski preferujesz i czy płytki marmurowe pasują do tego konceptu. Kremowe płytki marmurowe świetnie sprawdzą się w stylu skandynawskim, minimalizmie czy eleganckim wnętrzu glamour.

Po drugie, zdecyduj jakie wykończenie płytek marmurowych będzie najlepsze dla Ciebie. Salon Marbella oferuje płytki marmurowe w różnych wykończeniach, takich jak matowe, polerowane czy półmatowe. Po trzecie, zwróć uwagę na kolor płytek marmurowych – czy wybierasz jasne, delikatne odcienie czy może ciemniejsze, bardziej intensywne barwy?

Crema Marfil i Nero Marquina (czarny)

W ofercie Salonu Marbella znajdziesz szeroki wybór płytek marmurowych w różnych odcieniach kremu. Wybierając płytki marmurowe w kolorze kremowym, warto także zwrócić uwagę na ich pochodzenie. W ofercie Salonu Marbella znajdziesz płytki marmurowe z różnych krajów, takich jak Hiszpania, Włochy czy Niemcy. Każdy kraj ma swoje unikalne rodzaje marmuru i różnią się one wyglądem i właściwościami.

Zwrócenie uwagi na pochodzenie płytek marmurowych może być istotne dla wielu osób, ponieważ każdy kraj ma swoje unikalne rodzaje marmuru. Marmur z Hiszpanii może być ceniony za swoją jasną barwę i delikatne wzory, podczas gdy marmur z Włoch charakteryzuje się ciemniejszymi odcieniami i bardziej intensywnymi wzorami.

Marmur niemiecki z kolei może być ceniony za swoją trwałość i wytrzymałość. Wybierając płytki marmurowe w kolorze kremowym, warto więc zwrócić uwagę na pochodzenie marmuru i upewnić się, że płytki będą odpowiadać Twoim oczekiwaniom pod względem wyglądu i jakości.

Zwróć także uwagę na ich grubość. Upewnij się, że wybierasz płytki o odpowiedniej grubości, aby pasowały do warunków panujących w pomieszczeniu (np. płytki o grubszej warstwie są lepsze do użytku na zewnątrz niż te o cieńszej warstwie) i sprawdź, czy wybierasz płytki marmurowe odpowiednie do warunków panujących w pomieszczeniu, takich jak wilgotność czy nasłonecznienie.

Pewne odcienie marmurowych płytek są bardziej ciepłe w tonacji, a inne mają nieco chłodniejszy odcień beżu. Warto na to zwrócić uwagę, zwłaszcza, jeśli chcemy połączyć marmur z innym kolorem – np. w formie szachownicy na podłodze. Pewne marmury świetnie łączą się z zielonym i chłodnym brązem – jak np. Bianco Perlino. Inne znów świetnie wypadają z czerwienią i ciepłym brązem – Crema Marfil, Oasis Cream, San Sebastian.

Efekt przytulnego pomieszczenia

Jeśli chcesz, aby Twoje wnętrze było przytulne i eleganckie, warto rozważyć wybór płytek marmurowych w kolorze kremowym. Doskonale sprawdzą się w wielu pomieszczeniach, takich jak salon, kuchnia, łazienka czy przedpokój. Są one trwałe i odporne na zabrudzenia, dzięki czemu łatwo utrzymać je w czystości.

W ofercie sklepu znajdziesz szeroki wybór płytek marmurowych w różnych odcieniach kremu, o różnych wykończeniach i pochodzeniu. Możesz wybierać spośród jasnych, delikatnych odcieni lub ciemniejszych, bardziej intensywnych barw.

Dzięki temu z pewnością znajdziesz płytki marmurowe, które idealnie dopasują się do Twojego wnętrza i nadadzą mu przytulnego charakteru. Inwestycja w płytki marmurowe w kolorze kremowym to doskonały sposób na odświeżenie wystroju i nadanie mu eleganckiego charakteru.

Kremowe płytki marmurowe w podpunktach

  1. Płytki marmurowe w kolorze kremowym dodają uroku i elegancji wnętrzu.
  2. Są one trwałe i łatwe w utrzymaniu, dzięki czemu są praktycznym wyborem do wielu pomieszczeń.
  3. Płytki marmurowe w kolorze kremowym nadają wnętrzu przytulny charakter i tworzą ciepłą atmosferę.
  4. Są one odporne na zabrudzenia i łatwe do utrzymania w czystości.
  5. Możesz wybierać spośród różnych odcieni kremu, wykończeń i pochodzenia, dzięki czemu znajdziesz płytki marmurowe idealnie dopasowane do swojego wnętrza. Jeśli chcesz rozświetlić wnętrze, wybierz płytki polerowane.
  6. Płytki marmurowe w kolorze kremowym są uniwersalne i pasują do różnych stylów wnętrzarskich, takich jak skandynawski, minimalizm czy glamour.
  7. Inwestycja w płytki marmurowe w kolorze kremowym może być dobrym sposobem na wzbogacenie wystroju wnętrza i podniesienie jego wartości.