fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Moda na marokańską koniczynę Arabesque-Carrara – postaw na design

1.01.2021

Moda na marokańską koniczynę Arabesque-Carrara – postaw na design

Styl nowojorski, czy hampton, to dziś jedne z najczęściej wybieranych motywów przewodnich podczas aranżacji wielu, różnorodnych aranżacji o zróżnicowanym charakterze. Jednym z kluczowych elementów najbardziej nowoczesnych, prestiżowych aranżacji w takim stylu, jest koniczyna marokańska Arabesque Carrara– geometryczny, subtelny wzór, który od wielu lat cieszy się niegasnącą popularnością.

 

Gdzie możemy napotkać wzór koniczyny marokańskiej?

Znany i lubiany na całym świecie wzór marokańskiej koniczyny gości w wielu, różnorodnych elementach wnętrz, czy jego wyposażeniu. Nic więc dziwnego, że motyw możemy znaleźć na różnego rodzaju tekstyliach, w tym przede wszystkim na dekoracyjnych poduszkach.

Różnorodna kolorystyka sprawia, że bez trudu uda nam się odnaleźć dodatki, które staną się zwieńczeniem naszych aranżacji. Do najbardziej popularnych kolorów zaliczyć należy biel, granat, jak również błękit- a więc odcieni charakterystycznych dla stylu hampton.

Mając na uwadze tak ciekawe i designerskie wzornictwo, warto poświęcić odrębną uwagę dla dywanów z takim deseniem. Subtelny, delikatny wzór, staje się przepiękną ozdobą dla mebli w stylu nowojorskim.

Mówiąc o marokańskiej koniczynie, z całą pewnością należy wspomnieć o podłogach, czy ściankach, które wykończone są tego typu deseniem. Ciekawe wzory, które pięknie mienią i się połyskują, niejednokrotnie stają się najpiękniejszą dekoracją dla bardzo wielu, różnorodnych aranżacji. To niezwykle często stosowane rozwiązanie, zwłaszcza w takich wnętrzach jak sypialnie, salony, pokoje dzienne, łazienki, czy hole.

Esencja stylu hampton, dekoracja dla aranżacji w stylu nowojorskim, czyli marokańska koniczyna i jej dopasowanie do aranżacji

Wzór prosto z Maroka to motyw, który staje się coraz częściej tematyką przewodnią wielu wnętrz. Foremny, czterolistny kształt, który został narysowany kreską charakterystyczną dla wschodnich ornamentów, to motyw, obok którego nie można przejść obojętnie.

Pomimo tego, że wzór coraz częściej pojawia się w różnych stylach architektonicznych, uważny jest za esencję stylu nowojorskiego oraz stylu hampton. Koniczyna będzie doskonałym wyborem dla wnętrz jasnych, przestronnych,w których nie brakuje eleganckich elementów wyposażenia. To perfekcyjne uzupełnienie dla stylu francuskiego, jednak deseń wprowadza nutę luzu, świeżości, zachęcają do odpoczynku i błogiego relaksu.

W związku z tym, że hampton oraz styl nowojorski kochają biel i jej różne odcienie, wzór koniczyny marokańskiej również najczęściej stosowany jest właśnie w tych barwach, zwłaszcza jeśli chodzi o wykończenie podłóg oraz ścian.

Dzięki temu każde pomieszczenie wydaje się o wiele bardziej rozjaśnione i powiększone. Co więcej, marokańska koniczyna niezwykle często łączona jest z takimi brawami jak szarości, srebro, czy złoto, które najczęściej znajdują się na meblach wybranych do danej aranżacji. Nie można zapomnieć także o kolorach natury, czy klimatu nadmorskiego, które również stanowią charakterystyczne dodatki dla popularnego deseniu.

Chcąc wybrać doskonałego kompana dla marokańskiej koniczyny, z całą pewnością można postawić na tkaniny w marynarskie paski- fotele, krzesła, czy wypoczynek z tego typu elementami, będą absolutnym strzałem w dziesiątkę.

Jeśli znany deseń zostanie umieszczony na ścianach naszych wnętrz, wówczas bardzo korzystnym rozwiązaniem będzie połączenie go z żeglarskimi węzłami, dekoracjami w kolorze żółtego piasku, pledami. Idealne będą także makramy. Dla marokańskiej koniczyny profesjonalni architekci, czy projektanci wnętrz, wybierają jedynie naturalne materiały, takie jak m.in.: kamień, drewno, rattan, czy wiklina.

Wzór marokańskiej komicznych z całą pewnością pasuję do aranżacji, które mają pełnić funkcję relaksacyjną. Takie zestawienie barw, subtelnych, delikatnych tekstur, sprzyja aurze odpoczynku i relaksu. Nic więc dziwnego, że deseń wiązany jest ze stylem hampton. Ikona aranżacji architektonicznych narodziła się w nadmorskich miejscowościach Long Island, na północ od Nowego Jorku. To klimat, niezwykła aura, widok na piękny, bezkresny ocean, który jednoznacznie kojarzy się z oderwaniem od trosk dnia codziennego.

 

Marokański wzór – gotowe mozaiki najwyższej jakości

Coraz więcej osób, by uzyskać satysfakcjonujące efekty tworzonych aranżacji, decyduje się na wzór marokańskiej konieczny pokrywający ściany, bądź podłogi aranżowanych wnętrz. Nic więc dziwnego, że ogromną popularnością i zainteresowaniem cieszą się mozaiki marmurowe wykonane w prezentowanym wzorze prosto z Maroka.

To subtelność, która idzie w parze z niezwykłą elegancją, doskonałą jakością, jak również trwałością na lata. Marmur to jeden z najbardziej ekskluzywnych, prestiżowych materiałów na rynku, który wybierany jest przez najbardziej wymagających użytkowników.

By dopasować się do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego architekta, projektanta, czy prywatnego użytkownika oraz inwestora, marmurowe mozaiki dostępne są w różnych opcjach wykończeniowych.

Matowa koniczyna marokańska wykonania z marmuru

Arabesque Carrara Matowa – matowa mozaika marmurowa ze wzorem koniczyny marokańskiej. Niezwykle uniwersalny produkt, który z całym powodzeniem może zrobić każde wnętrze w stylu hampton, bądź nowojorskim. Bardzo jasna, rozświetli i optycznie powiększy wnętrze.

Na szczególną uwagę zasługuje matowe wykończenie, które jest niezwykle nowoczesnym akcentem. Na szczególną uwagę zasługują niewielkie, jasne smugi, które możemy obserwować na powierzchni mozaiki.

Tworzą one niezwykle atrakcyjną dekoracje, która pięknie mieni się i połyskuje pod różnym kątem padania światła. Biało- szara, lekko chłodna barwa, stanie się perfekcyjną bazą dla nowoczesnych elementów wyposażenia wnętrz.

Polerowana, marmurowa koniczyna marokańska

Polerowana wersja marmurowej mozaiki z motywem marokańskiej koniczyny to z całą pewnością opcja dedykowana dla miłośników ponadczasowych, klasycznych rozwiązań. Włoski, polerowany marmur, to jednocześnie jeden z najbardziej prestiżowych materiałów, jakie możemy uzyskać na rynku.

Krystalicznie biały marmur prezentuje się niezwykle wytwornie i elegancko. Nic więc dziwnego, że marmur z motywem marokańskiej koniczyny z połyskiem, jest wybierany jako wykończone podłóg, jak również ścian. Wariant doskonale mieni się i połyskuje, zarówno w przypadku oświetlenia naturalnego, jak i sztucznego, dodając każdej aranżacji unikalnego charakteru i wyrazu.

Marmurowa mozaika o bogatym wzorze

Dla użytkowników, którzy pragną mocno podkreślić obecność marokańskiej koniczyny we własnych wnętrzach, przeznaczona jest marmurowa mozaika w wersji Gold, o bogatym, wyrazistym wzornictwie.

Polerowana propozycja, wykonana z pięknego marmuru Calacatta Gold, prezentuje naturalne, powtarzające się odcienie i przebarwienia naturalnego kamienia. Dzięki temu w naszych wnętrzach zagości niepowtarzalna głębia kolorów, jakiej nie uda wydobyć się ze sztucznych elementów dekoracyjnych.

Marokańska koniczyna to motyw wielu, różnorodnych aranżacji wnętrz, który stanowi dopełnienie, tzw. kropkę nad i dla każdego pomieszczenia. Wybierz idealne rozwiązania, i ciesz się z doskonałych efektów końcowych przez długi czas.