fb fb Polerowanie podzadzek Porfir Promocje

Jaki marmur wybrać na stół?

23.07.2022r.

Wyjątkowym materiałem, który nigdy nie wychodzi z mody, jest marmur. Jako klasyk zdobywa uznanie nawet wśród najbardziej wymagających osób. Dzięki swojej uniwersalności i elegancji zostaje wykorzystywany w wielu projektach domów. Marmur stanowi idealne dopełnienie każdego wnętrza.


Jaki granit na taras?

20.06.2022r.

Granit płomieniowany sprawdzi się przy większości polskich domostw. Do surowszych warunków lepiej wykorzystać granity mrozoodporne. Oczywiście przy wybieraniu dochodzi też kwestia gustu - i odpowiedni montaż płytek z granitu.


Płytki mozaika – Dlaczego warto wybrać płytki mozaika?

10.06.2022r.

Zdobienie ścian czy podłóg przy wykorzystaniu mozaiki sięga czasów starożytnych. Już w czasach antyku bogaci Rzymianie ozdabiali ściany w swoich pałacach i domach przy pomocy mozaiki wykonanej z kawałków marmuru lub szkła.


Marmur Nero Marquina co czyni go tak wyjątkowym?

26.05.2022r.

Marmur Nero Marquina to wydobywany w Hiszpanii kamień o czarnym tle poprzecinanym niepowtarzalnym wzorem białych żyłek. Natura stworzyła go w taki sposób, że każda płyta posiada unikalny wzór. Jego wyjątkowość sprawia, że chętnie wybierany jest przez projektantów, a swoich zwolenników znalazł na całym świecie. Jest to materiał który doskonale sprawdzi się zarówno w nowoczesnych, luksusowych wnętrzach jak i klasycznych rozwiązaniach. Nie dziwi więc fakt iż marmur w ostatnich latach zyskuje na popularności.


Trawertyn – co to jest ?

31.03.2022r.

Słowo „trawertyn” pochodzi od włoskiej nazwy skały, oznaczającej „z miasta Tivoli”, gdzie wydobywano trawertyn. Jest to rodzaj wapienia, który tworzy się w pobliżu gorących źródeł lub w jaskiniach. Często używany jako materiał budowlany. Dostępny w różnych kolorach ziemi, w tym w kolorze białym, jasnobrązowym, kremowym i rdzawym brązie. Trawertyn ma dziurawą powierzchnię i można go wypolerować na wysoki połysk. Znajduje się w wielu historycznych budynkach, w tym w Koloseum w Rzymie. Trawertyn jest również powszechnie stosowany w nowoczesnych projektach budowlanych, ponieważ jest trwalszy niż marmur.


Jak dbać o marmur?

03.03.2022r.

Jak dbać o marmur, by cieszył oko przez lata? Jakich środków unikać? Co jest najlepsze? Odpowiemy na wiele ważnych pytań.


Statuario

01.03.2022r.

Marmur to skała metamorficzna złożona z rekrystalizowanych minerałów węglanowych, najczęściej kalcytu lub dolomitu. Marmur jest powszechnie używany do rzeźbienia i jako materiał budowlany.


Kamień porfir – czym się charakteryzuje i gdzie jest wykorzystywany?

20.02.2022r.

Porfir to potoczna nazwa stosowana do określenia magmowych skał wulkanicznych charakteryzujących się strukturą porfirową. Charakteryzują się one trudną do podrobienia barwą w kolorze purpury. Powierzchnia kamienia może być dodatkowo szlifowana i polerowana, dzięki czemu uzyskiwana jest piękna i gładka powierzchnia. Kamień ten był wykorzystywany już w starożytności między innymi do rzeźbienia posągów władców. Obecnie ze względu na swoją wytrzymałość jest wykorzystywany szczególnie w takich miejscach, na które oddziałują duże przeciążenia.


Porfir – co warto wiedzieć

04.02.2022r.

Porfir, mimo swojej nietypowej nazwy jest bardzo często spotykanym materiałem skalnym. Znajduje swoje zastosowanie w infrastrukturze, jak również w aranżacji wnętrz oraz stron zewnętrznych zabudowań.


Blat granitowy do kuchni

27.01.2022r.

Kuchenne blaty robocze należą do najczęściej użytkowanych elementów nie tylko kuchni, ale całego mieszkania. Jakość przygotowanych posiłków w dużym stopniu zależy od jakości i czystości blatu kuchennego. Kontakt z żywnością, kwasami organicznymi i wodą nie służą trwałości blatów kuchennych, a zarysowania oraz ustawianie na blacie kuchennym gorących lub zimnych przedmiotów odbija się na ich estetyce.


1 2 3 6